гроші
Ліхтенштейн готовий повернути Україні 13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді

13 мільйонів франків, заарештованих на рахунках українського судді у Ліхтенштейні, будуть повернуті в Україну, якщо буде доведено злочинне походження коштів. Як пише Deutsche Welle, про це виданню повідомили в прокуратурі у Вадуці.

З відповіді прокуратури Ліхтенштейну на відповідний запит ЗМІ випливає, що рахунки імовірного українського корупціонера заарештовані не за ініціативою Києва. «Підставою для арешту коштів стала наша власна інформація», – зазначив керівний прокурор країни Роберт Валльнер.

За його словами, про підозру щодо брудного походження коштів на рахунках двох українців прокуратуру повідомило ліхтенштейнське відомство з боротьби з відмиванням коштів. Після попередньої перевірки прокуратура ініціювала арешт рахунків, суд у Вадуці задовольнив відповідне клопотання. «Йдеться про 13 мільйонів швейцарських франків на рахунку однієї панамської компанії, яку контролює один з підозрюваних», – повідомив прокурор.

Прокуратура Ліхтенштейну зазначає, що кошти можуть бути конфісковані та повернені в Україну після того, як українське правосуддя встановить злочинне походження коштів. З посиланням на сайт Кабінету міністрів України зазначається, що знайдені 13 мільйонів належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів Віктора Януковича.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до правоохоронних органів з проханням прискорити роботу з конфіскації 1,3 млрд дол., які були арештовані в 2014 році в рамках розслідувань діяльності компаній, близьких до екс-президента Януковича. У червні 2014 року Служба фінансового моніторингу України та фінансова розвідка України виявили 42 компанії-нерезиденти, близькі до екс-президента Віктора Януковича, і заблокували на рахунках 19 таких компаній 1,3 млрд дол. Значна частина грошей через офшори спрямовувалася на купівлю облігацій внутрішньої державної позики України. Прем’єр-міністр Яценюк тоді звернувся до Генпрокуратури, СБУ і судів з проханням прискорити розгляд справи і повернути гроші до державного бюджету.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ