Відомий грузинський політик пояснила, від чого залежить співпраці України з ЄС
Відомий грузинський політик пояснила, від чого залежить співпраця України з ЄС

Колишній міністр закордонних справ, екс-міністр юстиції Грузії Ека Ткешелашвілі у коментарі 24 висловила думку, що для прискорення інтеграції Грузії та України з ЄС важливими є дві складові – проведення реформ та ефективна дипломатія.

«Перше – зсередини ми повинні робити свою роботу так, щоб бути більш привабливими для Європейського союзу і відповідати європейським стандартам. Виконувати всі ті плани, які у нас є», – зауважила Ткешелашвілі.

Також вона наголосила, що і Україні, і Грузії необхідний розвиток ефективної дипломатії, але йдеться не лише про співпрацю з Брюсселем, але і з окремими країнами-членами Європейського Союзу.

На думку екс-міністра закордонних справ, у перспективі в обох країн є хороші шанси на отримання безвізового режиму вже у жовтні поточного року, однак є і певні перешкоди зовнішньополітичного характеру.

«Ми вже довгий час готувалися, всі свої завдання зробили. Погано, що все це збіглося з припливом біженців, які з зовсім інших регіонів нахлинули в Європу через війну в Сирії і Афганістані. Це змінило ставлення населення Європейського союзу до свободи пересування. У підсумку, цей процес вже в жовтні повинен закінчитися», – наголосила дипломат.

Нагадаємо, уряд Нідерландів має ухвалити рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада. Про це йдеться у відповідній постанові парламенту країни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ