Грузія
Грузія взяла курс на співпрацю із Заходом і стала членом програми НАТО «Партнерство заради миру» 1994 року

Центральна виборча комісія Грузії відмовила опозиційній партії «Картулі дасі» в проведенні одночасно із парламентськими виборами, що відбудуться 8 жовтня, референдуму з питання про вступ країни до НАТО, передає Інтерфакс-Україна.

«На жаль, в ЦВК відкинули нашу ініціативу про проведення референдуму з більш ніж актуального питання. Ставлення населення Грузії до НАТО в останні роки істотно змінилося. Сьогодні все більше наших співгромадян бажають, щоби Грузія не вступала в будь-які військові блоки і була нейтральною країною», – заявив лідер партії «Картулі дасі» Джонді Баґатурія.

Він зазначив, що його партія має намір опротестувати в суді рішення ЦВК Грузії. На референдум пропонувалося винести одне запитання: «Чи бажаєте ви, щоби Грузія вступила в НАТО?».

Позицію про оголошення Грузії вільною від військових блоків країною поділяє партія «Демократична Грузія», яку очолює екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе.

Варто зазначити, що Баґатурія веде проросійську політику і в різних ЗМІ заявляє, що «дружити з Росією вигідніше, ніж з НАТО».

Нагадаємо, Грузія взяла курс на співпрацю із Заходом і стала членом програми НАТО «Партнерство заради миру» в 1994 році. Після Революції троянд з 2004 року співробітництво Грузії та НАТО стало інтенсивнішим.

Країни НАТО на саміті в Бухаресті в 2008 році дали зобов’язання, що Грузію у майбутньому (поки що невизначеному) приймуть до Північноатлантичного альянсу.

На референдумі 2008 року 77% населення Грузії проголосувало за входження країни до НАТО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ