бойовики, Сирія
«ІД» націлюється на Грузію

Грузинські ЗМІ оприлюднили відеозвернення, поширене в Інтернеті від імені терористичного угруповання «Ісламська держава», з погрозами на адресу Грузії. На відео четверо молодиків, озброєних автоматами, грузинською мовою звертаються до мусульман, які проживають у Грузії, закликаючи їх підтримати «ІД», а самій Грузії погрожують «халіфатом», передає портал Грузія Online. Відеоряд супроводжується субтитрами російською.

У Службі державної безпеки Грузії повідомили про початок розслідування у зв’язку з появою відео і закликали ЗМІ не сприяти поширенню ролика, «виходячи з міркувань державної безпеки».

За даними агентства Regnum, автори звернення б’ються на боці «ІД». Троє фігурантів ролика є уродженцями Аджарії, які в статусі екомігрантів були переселені в регіон Ґурія кілька років тому. Четвертий – уродженець Батумі. Їхні батьки заявили журналістам, що не підтримують зв’язків зі своїми нащадками і не знають, де ті перебувають в даний час. Батько Ґобадзе розповів, що його син близько двох місяців тому разом з друзями вирушив працювати в Туреччину і до Грузії не повертався. Варто зазначити, що саме через Туреччину завербовані до лав«ІД» громадяни різних країн часто потрапляють до Сирії, на частині території якої облаштувалися ісламісти, оголосивши там «халіфат» за законами шаріату.

В Інтернеті регулярно з’являються відеоролики з погрозами від імені«ІД» на адресу різних країн, зокрема, Росії. Як повідомляв Інформаційний Акцент, у середині листопада угруповання, яке імовірно причетне до вибуху на борту літака А321 з росіянами в Єгипті, виклало в Мережу пропагандистський відеоролик, пообіцявши «дуже скоро» влаштувати теракти на території РФ через її участь у військовому конфлікті в Сирії і пролити «океан крові».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ