Грибовицьке сміттєзвалище
Самозапалювання Грибовицького сміттєзвалища відбувалось практично щороку

Прокуратура Львівської області офіційно висунула звинувачення працівникам ЛКП «Збиранка» в порушеннях, які призвели до загибелі людей на Грибовицькому сміттєзвалищі лише через два з половиною місяці. Про це повідомляє видання Вголос.

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Маркіян Лопачак вважає, що мер Садовий, який на посаді вже десять років, добре знає про проблематику самозапалювання Грибовицького сміттєзвалища – воно відбувалось практично щороку. До того ж, з його слів, був і скандал із фірмою «Гафса», яка займалась дегазацією цього сміттєзвалища.

Маркіян Лопачак нагадав, що міський голова неодноразово говорив: за все, що відбувається у місті, відповідальний безпосередньо він.

«Зараз ми зіштовхуємось з черговою інсценізацією, коли шукають цапів-відбувайлів серед чиновників середньої ланки, а люди, які повинні нести відповідальність, уникають цього», – розповів Лопачак.

Окрім того, він наголосив, що відповідальність в першу чергу мав нести міський голова, а потім вже  – менші і більші чиновники, які причетні до Грибовицького сміттєзвалища. А те, що прокуратура звинувачує рядових працівників – це політичні ігри, які є небезпечними в наш час.

Своєю чергою, екс-голова бюджетної комісії Львівської міськради Яромир Самагальський також вважає, що мер міста за подібну трагедію в першу чергу мав би взяти на себе відповідальність. Прокуратура ж повинна перевірити службову недбалість з виконання своїх обов’язків і мером міста.

«Варто пам’ятати, що працівники ЛКП «Збиранка» не вчиняли жодних дій без вказівки зверху. ЛКП «Збиранка» підпорядкована департаменту житлово-комунального господарства Львівської міської ради, департамент напряму підпорядкований меру міста. Садовий за десять років не зробив нічого, щоб уникнути трагедії. Через бездіяльність Львівської міської ради і відбувся зсув: не проводилась рекультивація, або хоча б ущільнення сміття», – розповів Самагальський.

Також він додав, що за трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі також мав би відповідати і керівник департаменту житлово-комунального господарства: «Я розмовляв з працівниками цього комунального підприємства і можу стверджувати, що вони не робили нічого з власної ініціативи. Їм давали наказ – вони його виконували. Єдине, що наказ був в усній формі, це ще одна хитрість львівських очільників. Тобто жоден злочинний наказ зараз неможливо довести. Так, директор ЛКП «Збиранка» Горбаль, якого звільнили, не може підтвердити слова начальника департаменту чи мера, що був такий указ, бо немає документів».

Районний суд Львова має розглядати клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою трьом посадовцям ЛКП «Збиранка». Про це повідомив Юрій Татомир, юрист ГО «Розвиток громади».

З його слів, проведено низку слідчих та процесуальних дій прокуратурою Львівської області, підозру повідомлено директору ЛКП «Збиранка», інженеру та особі, яка відповідає за протипожежну безпеку. Кримінальну справу порушено за 236 статтею Кримінального кодексу і 237 в частині другій – порушення правил екологічної безпеки, що призвело до загибелі людей у поєднанні зі службовою недбалістю. «Щодо кримінальної відповідальності вищих посадовців, профільних заступників або директорів департаментів, то про це сьогодні мова не йде. Але це лише перший етап досудового розслідування в даному напрямку. Тож, поживемо – побачимо».

Нагадаємо, 30 травня у Жовківському районі Львівської області на території полігону твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) після завершення гасіння пожежі під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Їх завалило відходами з висоти 90 метрів.

Читайте:  Родичі загиблих рятувальників вигнали Садового з похорону

Станом на 1 червня знайшли тіла трьох загиблих рятувальників. Через загрозу повторного обвалу пошуково-рятувальні роботи на сміттєзвалищі у Львівській області припинили.

За фактом надзвичайної події відкрито провадження за ч.2 ст.272 ККУ (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).

Тим часом львів’яни масово підписують петицію за відставку Садового.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ