Всі померлі українці не мали щеплень проти грипу
Всі померлі українці не мали щеплень проти грипу

В Україні з початку епідсезону зареєстровано 292 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу. Зокрема, померли чотири дитини віком до 17 років та двоє вагітних. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«З початку епідемічного сезону за оперативними даними зареєстровано 292 лабораторно підтверджених летальних випадки від грипу, з них 4 дітей віком до 17 років (у Вінницькій, Дніпропетровській та Полтавській областях) та 2 вагітних (у Запорізькій та Кіровоградській областях). Найбільша кількість летальних випадків в Одеській області – 40 випадків, місті Києві – 34, в областях Черкаській – 20, Донецькій – 19, Львівській – 18», – йдеться у повідомленні.

По медичну допомогу своєчасно звернулася лише третина тих, хто згодом помер. Проведений аналіз летальних випадків показав, що всі померлі не мали щеплень проти грипу.

Варто зазаначити, що захворюваність в епідсезон 2015–2016 рр. на 46,1% більше рівня аналогічного періоду минулого епідемічного сезону.

Довідка: Симптоми грипу H1N1 в більшості випадків схожі з симптомами сезонного грипу, це – лихоманка (підвищення температури), кашель, біль у горлі, нежить, біль у м’язах, тахікардія, головний біль, озноб і слабкість. В окремих випадках симптомами також є нудота, блювота або діарея. Температура найчастіше вище, ніж у разі ГРВІ та інших простудних захворювань, які не викликані вірусом грипу. У рідкісних випадках у хворих на грип H1N1 спостерігаються симптоми респіраторного захворювання без підвищення температури.

Є також небезпечні симптоми, коли треба негайно звертатися до лікаря. Пацієнту слід негайно звернутися по медичну допомогу, якщо на тлі захворювання на грип чи ГРВІ у нього з’являється задишка або утруднене дихання, посиніння губ, нудота або блювота, ознаки зневоднення, судоми, сплутаність свідомості, а також якщо температура дуже висока і не знижується після прийому жарознижувальних засобів, або залишається підвищеною довше ніж 4-5 днів.

Батьки хворих грипом дітей також повинні негайно звернутися по медичну допомогу, якщо у дитини на тлі захворювання з’являються такі симптоми: прискорене або утруднене дихання, посиніння або блідість шкірних покривів, відмова від пиття, утруднене сечовипускання (або відсутність бажання протягом тривалого часу), відсутність сліз під час плачу, непереборна нудота або блювота, крайня млявість і сонливість, схожі на непритомний стан, крайня ступінь збудження, дитину неможливо заспокоїти, біль або тиск у грудях, черевній порожнині, раптове запаморочення, непритомність, сплутаність свідомості, дезорієнтація.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ