Фабрика банкнотного паперу в Малині виготовила першу партію паперу із частковим вмістом льону
Фабрика банкнотного паперу в Малині виготовила першу партію паперу із частковим вмістом льону

Нацбанк виготовлятиме гривневі купюри з волокнами льону. Це роблять задля того, щоби знизити вартість виробництва грошей, повідомляє прес-служба Нацбанку України.

«Українські фахівці вже давно почали замислюватися над доцільністю використання в композиції паперу, крім бавовни, й інших рослинних натуральних волокон, наприклад, льону. За інших рівних умов вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча за імпортоване бавовняне волокно, яке є дефіцитним товаром. Використовуючи льон, ми можемо знизити витрати, пов’язані із забезпеченням економіки країни необхідною кількістю банкнот, підтримати національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури і створити додаткові робочі місця», – заявив заступник голови НБУ Яків Смолій.

Крім того, волокна льону міцніші порівняно з бавовною, тому такий папір буде зносостійкіший.

Смолій розповів, що ця ідея не унікальна. Наприклад, бували випадки використання волокон рисової соломи або манільської пряжі (рослинне грубе задерев’яніле волокно, яке отримують з рослин сімейства бананових). Тривалий час волокна льону використовували у виробництві паперової основи для доларів у США.

Папір для українських гривень виготовляють на фабриці в Малині, що на Житомирщині. Вона здатна виготовляти понад 3100 тонн банкнотного і захищеного паперу на рік.

Фабрика  вже виготовила першу партію паперу із частковим вмістом льону.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ