У голови «Ради міністрів ДНР» Олександра Захарченка — конфлікт з керівником місцевої «служби безпеки» Олександром Ходаковським
У голови «Ради міністрів ДНР» Олександра Захарченка — конфлікт з керівником місцевої «служби безпеки» Олександром Ходаковським

Між ватажком «ДНР» Олександром Захарченком та одним із керманичів бойовиків воєнізованого угруповання «Восток», главою служби безпеки «ДНР» Олександром Ходаковським починається протистояння.

Курйозна історія з принизливим вигнанням члена терористичної організації «ДНР», «народного губернатора» Губарева з тимчасово окупованої бойовиками цього ж бандформування Ясинуватої, що сталося 2 лютого, ймовірно, є лише її початком, пише Четверта влада.

Скандал розгорівся через те, що Захарченко зазіхнув на вотчину Ходаковського – невелике містечко Ясинувата, яке є найважливішим залізничним вузлом. Саме через нього з підконтрольних бойовикам окремих районів Донецької області (ОРДО) в Україну йдуть склади з вугіллям.

Тому спроба відсторонити людей Ходаковського від керівництва в Ясинуватій та замінити їх на лояльного Захарченку Губарєва й зустріла опір «востоківців».

Так, після того, як люди поставленого Ходаковським «мера» Ясинуватої Юрія Яненка вигнали Губарєва з міста, «народний губернатор» досить різко «наїхав» на Ходаковського і звинуватив його в організації корупційної схеми, пов’язаної з Ясинуватською залізницею, і інших злочинних махінаціях. А до того ж розповів про погрози на свою адресу від Ходаковського.

Місто Ясинувата є важливим транспортним вузлом, через який на територію вільної України потрапляє вугілля з окупованого Донбасу
Місто Ясинувата є важливим транспортним вузлом, через який на територію вільної України потрапляє вугілля з окупованого Донбасу

Місто Ясинувата ще з 2014 року по факту є феодальним володінням бойовиків з бригади «Восток». При цьому резон триматися за Ясинувату у бойовиків Ходаковського є – в місті розташована важлива залізнична станція, через яку здійснюються постачання вугілля з окупованої ОРДЛО до вільної України.

Минулого літа в мережу також потрапляло відео про те, як бойовики «Восток» розпилюють на брухт вагони, які стояли на шляхах цієї станції.

Значимість цього вузла різко зросла ще в період бойових дій в районі Дебальцевого, коли інший найважливіший залізничний вузол Донбасу перестав працювати. Тривалий час після цього перегін Ясинувата-Скотовате залишався єдиним шляхом, через який здійснювалося залізничне сполучення між Україною і районами, підконтрольними незаконними збройними формуваннями, що їх підтримує Російська Федерація.

Контроль над Ясинуватою означав і контроль над вугільними потоками. Тому негласна боротьба за вузлову станцію між двома бойовиками – Ходаковським і Захарченком – почалася давно, а нині перейшла в гостру фазу. Очевидно, ватажок «ДНРівців» взяв курс на остаточне вичавлювання норовливого конкурента, який неодноразово дозволяв собі критику на його адресу. Не виключено, що в подальшому протистояння і зовсім виллється у вуличну стрілянину і вбивства, як це вже часто бувало раніше. Так, у нелояльного до свого шефа Ходаковського в розпорядженні є угруповання вірних головорізів-«востоківців».

У публікації наголошується, що підготовлене людьми Ходаковського повстання проти Губарєва насправді було повстанням проти людини, поставленої Захарченком. А отже – випадом проти ватажка «ДНРівців». Зазвичай подібні фокуси не вибачають командирам бойовиків на території ОРДЛО.

До того ж, навряд чи можна припустити, що в питанні Ясинуватої Захарченко з Ходаковським пристануть до компромісного рішення на прикладі Дебальцевего, яке угруповання «ДНР» та «ЛНР» розділили між собою «митницею». Тоді місто опинилося під контролем донецьких бойовиків, а частина міжміської траси, що проходить через Дебальцеве, потрапила під контроль «ЛНРівців», і тепер місцеві жителі, пересуваючись містом, платять бойовикам ОРДО і ОРЛО мзду.

Додамо, що за словами координатора групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, в районі Донецька і в самому місті «міністерство держбезпеки» «ДНР» почало проводити «фільтраційні заходи». Бойовики пов’язують ці дії із нібито загрозою для життя Захарченка. Так, терористи нишпорять у пошуках «ДРГ українських військ, яким дали наказ ліквідувати верхівку «ДНР».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, призначення одіозного Павла Губарєва «мером» Ясинуватої спричинило обурення місцевих мешканців. Люди вийшли на акцію протесту. Тоді колишнього «народного губернатора» Донецька зустріли десятки місцевих жителів з плакатами «Ясинувата без Губарєва».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ