diduh
Володимир Дідух, відомий також як «Вова Морда»

Розслідування гучної справи про замах на життя львівського бізнесмена Богдана Копитка може так і закінчитися нічим, адже «відмазувати» причетних до цього злочину взялися відомі в кримінальних колах люди. Про це пише видання Антикор.

За інформацією джерел видання у правоохоронних органах, ці особи готові платити будь-які гроші, аби не заговорив найцінніший фігурант розслідування – Дмитро Гаврилюк, який, за версією слідства, замовив убивство Копитка.

У львівських довколакримінальних колах розповідають, що Гаврилюк був фактично ватажком «бойового крила» угруповання відомого кримінального авторитета «Вови Морди». Свого часу саме «Морду» підозрювали в організації розстрілу кримінального авторитета Артура (2000 року у львівській квартирі разом із матір’ю та п’ятьма «братками»). Одразу після того «Морда» зі Львова на якийсь час зник, тож затримали його бійця – Гаврилюка. Вибивати з нього зізнання приїздили силовики з Києва, проте,кажуть, що навіть під тортурами він тоді свого боса не здав.

Натомість, «Вова Морда» після повернення добровільно пішов на розмову до прокуратури, але жодного звинувачення йому тоді так і не висунули. Прізвище Гаврилюка спливало й у ще одній гучній стрілянині – коли під час затримання в грудні 2012 вбили відомого кілера «Бібу» (Володимира Марка). Тоді правоохоронці неофіційно розповідали, що під час обшуку в нього знайшли фото Дмитра Гаврилюка, який тоді мешкав неподалік від місця події. Затриманий спільник «Біби» згодом свідчив про деталі замаху на «Вову Морду», який стався за кілька місяців до цього.

Ходили чутки, що правоохоронців на «Бібу» навів саме «Морда» – в якості помсти за той замах, домовившись із силовиками про смерть кілера при затриманні («Біба», кажуть, був не такою людиною, яка б просто застрелилась – недарма він перебував у міжнародному розшуку понад 22 роки). Таким чином, якщо Дмитро Гаврилюк, якого звинувачують в замовленні вбивства Богдана Копитка, заговорить, ниточки потягнуться до його боса. Адже зрозуміло, що він обіцяв виконавцям замаху еквівалент $100 тис. та видав аванс в 600 тис. грн не з власної кишені. Так само очевидно й те, що «Морда» спробує якщо не витягнути свого вірного «бригадира», то принаймні мінімізувати йому термін. Одним з варіантів може бути переведення підозрюваного Гаврилюка «на дурку» – щоб визнати його неосудним та випустити через кілька років після «примусового лікування» на волю.

Теоретично – це цілком можливий варіант, тим більше, що важелі впливу «Вова Морда» має. Як розповідають джерела, у приватних розмовах «Морда» часто хизується, що має приятельські стосунки із багатьма чиновниками першого ешелону, зокрема і правоохоронних органів. Деякі джерела стверджують, що серед них – навіть очільник МВС Аваков.

Про те, що це – не просто бравада чи гра на публіку, можуть свідчити декілька моментів. Як писали львівські журналісти, «Морда» – єдиний львівський «авторитет», який ніколи не сидів. Більше того, він навіть намагався через суд визнати незаконним порушення в 2000 році проти нього справи за вимагання, але це йому не вдалося. Його не раз намагались звинуватити в різноманітних гучних убивствах, проте він завжди виходив сухим з води. А нещодавно, як стверджують поінформовані джерела, узявся за таку надприбуткову, але розділену сферу, як бурштин. І завдяки знайомствам добився виділення досить великих площ – нібито під сільське господарство. Цю землю вже повним ходом «обробляють», щоправда, нічого не вирощують, а лише збирають врожай «сонячного каменю».

Зараз «Морда» публічно відхрещується від свого «бригадира» Гаврилюка і заявляє, що не має відношення до замаху на Копитка, й ділити йому з власником холодокомбінату немає чого. Проте відомо, що останнім часом «авторитет» фінансово підтримував і деякі добробати. Зокрема, хлопців з «Айдару». І робив він це не з патріотичних міркувань (подейкують, що свого часу саме «Морда» звозив «тітушок» на Майдан), а з певними, значно прозаїчнішими намірами.

За повідомленням очільників МВС, саме колишні бійці «Айдару» виконували замах на бізнесмена. Зараз «Вова Морда» відсиджується в Києві. Обізнані люди кажуть, що пересувається він лише на броньованому «Мерседесі», під посиленою охороною. Але незважаючи на усі ці перестороги, у кримінальних колах все частіше говорять про те, що «Вова довго не протягне». У свою чергу, правоохоронці у Львові сподіваються, що цього разу справа не буде похована під столичним сукном.

Читайте: На Львівщині підірвали автівку відомого у кримінальних колах підприємця

БЕЗ КОМЕНТАРІВ