Хорватія через біженців закрила переходи на кордоні з Сербією
Хорватія через біженців закрила переходи на кордоні з Сербією

Хорватія закрила прикордонні переходи на кордоні з Сербією для обмеження припливу мігрантів в країну. Напередодні Угорщина оголосила про початок будівництва паркану на кордоні з Хорватією.

МВС Хорватії повідомило, що в країну прибуло вже понад 11 тисяч мігрантів. Відомство зазначає, що прикордонні переходи закриті до подальшого повідомлення. Нині залишається відкритим лише один з восьми переходів між країнами на автотрасі Баяково-Батровци, відзначає ТАСС. За відгуками очевидців, до нього вишикувалися багатокілометрові черги з автомобілів.

Раніше в четвер хорватський міністр внутрішніх справ Ранко Остойіч попередив, що Хорватія може закрити свій кордон, якщо наплив мігрантів збережеться. При цьому Сербія, яка впустила мігрантів, різко виступала проти. Міністр праці, зайнятості, у справах ветеранів та соціальних питань Сербії Александар Вулін пригрозив Хорватії міжнародними судами, якщо та закриє кордон. «Мені шкода, що хорватська гуманність і солідарність тривала всього два дні», – поскаржився сербський міністр, нагадавши, що через його країну пройшло вже «понад 140 тисяч людей, яких вона годувала, лікувала і захищала». Він також запропонував Хорватії допомогу з боку Сербії, якщо та сама не може впоратися.

Тим часом в Угорщині одночасно з будівництвом стіни ухвалили нове міграційне законодавство – контроль за кордоном став значно жорсткішим, також було введено покарання за його нелегальний перетин, що тепер вважається кримінальним злочином. За це діяння судитимуть і садитимуть у в’язницю або депортуватимуть. Злочином також вважатиметься псування прикордонної стіни. Посилюється покарання і для тих, хто перевозить порушників через кордон.

З початку 2015 на територію Євросоюзу прибули близько 500 тисяч мігрантів, щодня їх ряди поповнюються тисячами новоприбулих.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, до кінця року Єврокомісія планує представити пропозиції щодо створення єдиної європейської системи прикордонної охорони. Про це заявив єврокомісар із внутрішніх справ і питань міграції Димітріс Аврамопулос. Втім, він наголосив, що посилення охорони зовнішніх кордонів «жодним чином не означає, що з ЄС хочуть зробити фортецю».

Нагадаємо, 14 вересня міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС на екстреній зустрічі в Брюсселі не змогли узгодити квоти прийому біженців. Йшлося про розподіл 120 тисяч біженців між країнами Євросоюзу.

Інформаційний Акцент

  • Гость

    При этом “гуманная” Сербия рассчитывала, что все эти тольпы “саранчи” не задержаться в её стране и составят головную боль другим странам. Нет, господа, раз вы такие добренькие, то расхлебывайте кашу, которую наденялись свалить другим, сами! Нечего было надеятся сделать из Европы помойную яму для африканцев, очистив африканский континент от смрада.!