Експерти припустили, що Путін створює гвардію для охорони чинного режиму і особисто глави держави
Експерти припустили, що Путін створює гвардію для охорони чинного режиму і особисто глави держави

Бійці російської Нацгвардії матимуть право стріляти без попередження у разі загрози життю і здоров’ю інших громадян і самого військовослужбовця. Про це йдеться у законопроекті про створення Національної гвардії, підписаному напередодні президентом РФ, який надійшов до Держдуми.

Стаття 16 законопроекту описує випадки, в яких боєць Нацгвардії має право на застосування фізичної сили, спеціальних засобів, вогнепальної зброї, а також порядок їх застосування.

Один із пунктів закріплює право військовослужбовців стріляти без попередження.

«Військовослужбовець Національної гвардії має право не попереджати про свій намір застосувати фізичну силу, спеціальні засоби або вогнепальну зброю, якщо зволікання в їх застосуванні створює безпосередню загрозу життю і здоров’ю громадянина чи військовослужбовця військ Нацгвардії або може спричинити інші тяжкі наслідки», – йдеться в тексті законопроекту.

В інших випадках боєць Нацгвардії зобов’язаний повідомити, ким він є, попередити громадян про свій намір і надати їм можливість та час для виконання його вимог.

Наразі такі права мають співробітники внутрішніх військ, поліції та військ ФСБ.

Крім того, «для припинення масових заворушень та інших протиправних дій, що порушують рух транспорту, роботу засобів зв’язку і організацій» бійці Нацгвардії мають право застосовувати водомети і бронемашини «з подальшим обов’язковим повідомленням прокурора протягом 24 годин з моменту їх застосування». Про це йдеться в 20 статті першої частини законопроекту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент Російської Федерації Владімір Путін оголосив про створення Національної гвардії на базі Внутрішніх військ МВС.

У свою чергу, експерти припустили, що Путін наказав створити гвардію, щоби фактично сформувати армію для охорони чинного режиму і особисто глави держави. Також передбачено, що час створення нового підрозділу обрано невипадково: Національна гвардія може допомогти в боротьбі з незадоволеними на тлі наближення парламентських і президентських виборів.

У Кремлі ці припущення спростовують.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ