Снимок экрана 2016-08-19 в 19.06.54 2
Фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки

У державному реєстрі електронних декларацій вже зареєстрована фальшива декларація від імені члена НАЗК Руслана Рябошапки. Про це повідомили народні депутати Іван Вінник та Антон Геращенко, передає Укрінформ.

«На сайті з’явилася декларація, заповнена невідомими від імені пана Рябошапки, що він отримав 25 мільйонів гривень за 2015 рік від розробника програмного забезпечення. Ми впевнені, що це зробив не він», – сказав Геращенко.

Депутати зазначили, що втрутилися у систему «хакери-волонтери»: «Ця система настільки незахищена, що кожен хакер може втрутитися в систему і збільшити дохід-зменшити дохід. Ця система не коштує навіть копійки».

«З самого початку процес розробки програмного забезпечення для такої важливої справи за гранти посольств робився невідомими організаціями без контролю – це шлях в нікуди», – зазначив Геращенко.

Як відомо, із запуском НАЗК е-декларування пов’язаний скандал через неякісне виконане ПЗ, що не забезпечувало надійний захист інформації. Тому Держспецзв’язку ухвалив рішення відмовити в сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

Водночас в ніч на 15 серпня запрацювала система подання електронних декларацій попри відсутність обов’язкового сертифікату захисту персональних даних. Експерти стверджують, що через це посадовців, які подали неправдиві декларації, буде неможливо притягнути до кримінальної відповідальності.

Віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадце також заявила, що запуск е-декларування без сертифікації є дозволом на приховування доходів.

Керівник НАЗК Наталія Корчак заявила, що 18 серпня члени Нацагентства ухвалили рішення про старт повноцінного функціювання реєстру електронних декларацій з 1 вересня.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд закликав уряд України невідкладно виправити недоліки системи електронного декларування та запустити її в повноцінному режимі. Без цього Україна не отримає черговий транш.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ