Хмельницька АЕС
Верховна Рада денонсувала угоду України з Росією про добудову двох блоків Хмельницької АЕС

Верховна Рада розірвала угоду з урядом Росії про добудову 3-го й 4-го блоків Хмельницької атомної електростанції. За це проголосували 234 депутати, пише Українська правда.

Ухвалити це рішення Раді вдалося лише з четвертої спроби, перші три голосування набрали 210, 220 і 222 голоси. Фракції «Опозиційного блоку», «Відродження» та «Волі народу» не голосували. Також Рада анулювала закон про розміщення, проектування та будівництво цих енергоблоків, за це проголосували 230 депутатів.

Як відомо, міжурядова угода про добудову двох блоків була укладена між Україною та Росією у червні 2010 року, однак роботи так і не розпочались, а після анексії Криму та війни на сході рух у цьому напрямку остаточно зупинився.

Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський планує продовжити добудову енергоблоків з чеською компанією Skoda JS.

До слова, Scodу JS також контролює Росія: чеська фірма входить до російського холдингу «Об’єднані машинобудівні заводи». На даний момент прокуратура Швейцарії розслідує справу проти депутата Верховної Ради, голови комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Миколи Мартиненка, який, за даними слідства, отримав хабар від тієї ж Scoda JS у розмірі 30 мільйонів франків.

Нагадаємо, згідно з програмою уряду, Україна планує до 2020 року завершити будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції, фундамент яких був закладений ще за часів СРСР. Разом з тим, у документі не уточнюється, за якими саме технологіями планується добудова енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС.

Переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія «Атомстройекспорт». У конкурсі, крім «Атомстройекспорту», брали участь американська Westinghouse і південнокорейська KEPCO.

Голова «Енергоатому» Юрій Недашковський наприкінці 2014 року заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією через відсутність з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. «Енергоатом» має намір використовувати не менш як 70% українського обладнання під час добудови 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. На сьогодні готовність енергоблоку №3 становить 75%, а блоку №4 – 25%.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ