США Іран
У разі провалу угоди з Іраном Обама припустив можливість війни

Президент США Барак Обама, виступаючи в Американському університеті у Вашинґтоні, застеріг від можливої нової війни у разі провалу ядерної угоди з Іраном, повідомляє Deutsche Welle.

З огляду на настрої в Конґресі щодо несхвалення ядерної угоди з Іраном, Барак Обама попередив конгресменів про можливу зовнішньополітичну помилку. «Багато з тих, хто раніше наводив аргументи на користь війну в Іраку, тепер виступають проти ядерної угоди з Іраном», – заявив американський президент.

Він чітко виступив проти жорсткої зовнішньополітичної лінії. За його словами, прибічники цього способу мислення ставлять односторонні дії США вище міжнародних зусиль, перебільшують загрози без достатніх на те підстав і даних розвідки та применшують витрати на військове втручання. За словами Обами, йдеться про вибір між дипломатією та однією із форм війни. У разі, якщо Іран не дотримається умов угоди, у США не буде іншої альтернативи, окрім використання військової сили. Однак не можна виправдовувати війну до того, як буде надано шанс дипломатичному врегулюванню.

Обама запевнив також, що домовленості з Іраном виключають таємну роботу над ядерною програмою. «Якщо Іран нас вводитиме в оману, то ми зможемо відреагувати. І ми зробимо це», – заявив Президент США. За його словами, ядерна угода з Іраном – це одна з найпотужніших домовленостей про нерозповсюдження ядерної зброї, а у Тегерана є вдосталь стимулів для виконання усіх досягнутих із «шісткою» провідних світових держав пунктів угоди.

Нагадаємо, багаторічний переговорний марафон з іранської проблеми завершився 14 липня, коли було оголошено про досягнення угоди між «шісткою» та Іраном. Підсумком обговорення став спільний всеосяжний план дій, що складається з основного документа й п’яти технічних додатків. Сторони також погодили проект резолюції, спрямований напередодні до РБ ООН.

В угоді йдеться, що Іран зобов’язується розвивати лише мирну програму освоєння атома під контролем міжнародних посередників, а Захід обіцяє скасувати санкції проти Тегерана, раніше накладені Сполученими Штатами, Євросоюзом та ООН.

Читайте: Західні ЗМІ: компроміс із Іраном є дуже поганою новиною для російської економіки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ