Михайло Ходорковський
Ходорковський за час правління Путіна провів 8 років за ґратами, отримав помилування у 2013 році

На екс-главу нафтової компанії «ЮКОС» Михайла Ходорковського чекають у Слідчому комітеті Росії. Бізнесмен опублікував повістку, яку отримав його батько напередодні, на своїй сторінці в Twitter.

У документі йдеться, що Михаіл Ходорковський має 11 грудня приїхати в Слідчий комітет «для допиту як обвинувачений у кримінальній справі N18/35-03». На повістці також зроблена позначка про те, що вручити їїне вдалося, оскільки адресат перебуває за межами країни, а його явка неможлива.

Сам Ходорковський не має наміру брати участь у слідчих діях і виходити на зв’язок з представниками СК РФ. Про це заявила його прес-секретар Кюллі Піспанен: «Брати участь у цьому фарсі? Він вже погрався з ними на 10 років». Вона додала, що адвокатів на території РФ у екс-глави «ЮКОСа» немає. Нагадаємо, що після свого звільнення Ходорковський був вивезений за кордон і з того часу в Росію не повертався.

Джерело, знайоме з ходом розслідування, підтвердило, що зазначене провадження – це розслідування вбивства мера Нєфтєюганська Владіміра Пєтухова, пише РБК. Повістка підписана старшим слідчим з особливо важливих справ Юрієм Буртовим, який, як зазначає агентство, з 2003 року займався справою колишнього співробітника служби безпеки «ЮКОСа» Алєксєя Пічугіна. За даними іншого неназваного джерела, Ходорковського оголошено у федеральний розшук.

Владімір Пєтухов загинув 26 червня 1998 року від руки найманого вбивці. Також був важко поранений його охоронець. Загибелі мера передував конфлікт з містоутворюючим підприємством «ЮКОС». Мер звинуватив компанію в тому, що вона не платить податки до місцевого бюджету, через що в місті почалися перебої з виплатою заробітної плати й роботою комунальних служб. У червні 1998 року мер оголосив голодування, зажадавши порушити кримінальне провадження проти керівництва «ЮКОСа».

Голодування Петухова припинилася після обіцянки губернатора Ханти-Мансійського автономного округу Алєксандра Філіпенка перевірити інформацію й вжити заходів. Однак через кілька днів Пєтухов був розстріляний з автомата неподалік від будівлі міської адміністрації. Вбивство сталося в день народження глави «ЮКОСа» Ходорковського. У кримінальних провадженнях, пов’язаних з цим злочином, були засуджені колишній співробітник служби безпеки «ЮКОСа» Алєксій Пічугін і (заочно) колишній найбільший акціонер компанії Леонід Невзлін. У червні Слідчий комітет Росії повідомив про відновлення справи про вбивство Пєтухова «у зв’язку з нововиявленими обставинами».

Нагадаємо, що Ходорковський за час правління Владіміра Путіна провів 8 років за ґратами за «шахрайство» і «розкрадання», отримав помилування 2013 року. Після цього корпорація «ЮКОС» виграла у Росії справу в третейській палаті в Гаазі, і тепер Москва зобов’язана виплатити 50 мільярдів доларів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ