Михайло Ходорковський
Ходорковський вважає, що ера Путіна скінчиться в 2019-му

Російський опозиціонер Михаїл Ходорковський вважає, що ера Путіна закінчиться 2019 році. Він також упевнений, що відносини між Україною і РФ нормалізуються.

Ходорковський переконаний, що Путін переможе на виборах у 2018 році, проте після цього піде, бо участь у виборах Путіну необхідна, щоб уникнути трибуналу: або російського, або міжнародного.

Ходорковський по-путінському назвав Донбас «Новороссією» і підкреслив: «Повернення людей із Новороссії стане для влади страшніше, ніж будь-яка опозиція. А вони вже повертаються, і настрої у них – приблизно як у солдатів, які прийшли з фронту 100 років тому».

Після відходу Путіна, за словами Ходорковського, відносини між Україною та Росією нормалізуються: «Все заросте. Так само, як заростуть нинішні розколи всередині суспільства: вони штучні, їх культивували, жодної громадянської війни насправді немає. Думаю, якщо не роздувати ці конфлікти штучно – через три роки ніхто й не згадає всю цю непримиренність».

Розмірковуючи на тему «Росія після Путіна», Ходорковський серед наступників бачить главу його Адміністрації Сєрґєя Іванова або секретаря Ради безпеки РФ Ніколая Патрушева. При цьому він заявив, що будь-який наступний наступник – це надовго.

Опозиціонер також не виключає війни Росії та США і вважає Путіна непрогнозованим. «Він живе в іншій реальності – не в економічній, не в політичній, а вже, думаю, в релігійній. Він справді розглядає себе як вождя післяамериканського світу. Якщо йому здасться, що варіантів збереження влади, крім війни, немає – війна імовірна».

Він також назвав три точки, звідки, за його словами, може початися війна: «Україна – продовження сухопутної операції – найочевидніша версія. Щось у Прибалтиці, де тривають безперервні провокації, нагнітання, взаємні докори – другий варіант. А третій – думаю, Близький Схід – запасний варіант на всі часи. «Тоненько», через треті руки – Іран або Сирія».

Читайте: Падіння ціни на нафту перевірить оптимізм Путіна, – Bloomberg

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ