Україна
Нова ера в Україні не виправдала надій, пише Bloomberg

Через майже два роки після того, як демонстранти вигнали президента Януковича, рух до розбудови держави європейського типу в Україні не виправдав надій, а корупція зберігається, пише журналістка Bloomberg Дарина Краснолуцька. «Союзники скинутого Віктора Януковича прагнуть повернутися в політику», – йдеться в статті.

Французький бізнесмен Жан-Ноель Рейно, головний виконавчий директор Marie Brizard Wine & Spirits, зареєстрованої в Парижі, заявляє, що в цій ситуації один з його горілчаних заводів було незаконно захоплено. «Україна не виконує своїх зобов’язань з очищення країни, – сказав Рейно в телефонному інтерв’ю. – Це неприйнятно для країни, яка мріє перейняти цінності ЄС. Це чорна пляма на її репутації».

Видання зазначає: неуспіх у боротьбі з корупцією створює ризик, що підтримка нових лідерів ослабне, а довіра до української економіки ще більш похитнеться. Відповідно до вересневого опитування International Republican Institute, повільність реформ підірвала популярність правлячої коаліції на чолі з партією Президента Порошенка. «На щастя для Порошенка, опозиція розколота на популістів, націоналістів і прихильників колишнього режиму, а президентські й парламентські вибори призначено на 2019 рік. Те, що до виборів ще далеко, убезпечує Порошенка від все більш гучного висловлення невдоволення. Так, приватні компанії скаржаться, що чиновники чинять опір змінам і оберігають інтереси істеблішменту – корпоративних союзників і олігархів», – йдеться в статті.

Андрій Павличенко, керуючий бонд-фонду, який інвестує в Україні, не помітив жодних скорочень адміністративного апарату з метою ефективності. «Він сказав, що труднощі, зокрема рейдерські захоплення, а також здійснювані прокуратурою і спецслужбами настирливі перевірки, не зникли. Він побоюється, що уряд робить занадто мало, а іноземні інвестори не повернуться», – йдеться в статті.

«Корумповані діячі в Генпрокуратурі погіршують ситуацію, відкрито і агресивно зриваючи реформи, – сказав у вересні на бізнес-конференції в Одесі Джеффрі Пайєтт, посол США в Києві. – Кидаючи виклик українським лідерам, ці зловмисники регулярно перешкоджають спробам розслідувати діяльність корумпованих чиновників і віддати їх під суд».

Зі свого боку, Борис Ложкін, голова президентської адміністрації, запевнив, що Україна продовжує реформи, мета яких – викорінити корупцію, передати функції митниці на аутсорсинг міжнародній компанії, перетворити суди і розпродати держкомпанії. За словами Ложкіна, результати реформ більш імовірні в майбутньому році, коли ЄС та США дадуть більше грошей.

Читайте: Змія та черепаха: Порошенко та Яценюк розчарували навіть своїх західних симпатиків

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ