місцеві вибори
В Україні тривають місцеві вибори

25 жовтня в Україні відбуваються місцеві вибори. Інформаційний Акцент проінформує про порушення на дільницях по всій Україні, про які інформують прес-служби партій «Свобода» та «Батьківщина».

Київ

У Святошинському районі столиці мешканців обдзвонюють з номера телефону 094-728-63-86 та просять проголосувати за «Рух за реформи». На дільниці №800943, що у Солом’янському районі, зупинено спробу винести бюлетень.

Закарпаття

24 жовтня в Хусті на дільниці №210794 за уточненими списками зареєстровано 21 виборця, що голосуватимуть вдома. Однак за попередніми списками їх було лише 4. Кандидат у депутати Хустської міської ради домігся, аби члени ДВК перевірили достовірність уточнених списків. У ході перевірки лише трьох осіб, які мають голосувати вдома, виявилося, що ці люди здорові, здатні самі піти на дільницю і жодних заяв вони не писали. Скаргу на ці дії відразу було подано до ТВК. Є інформація, що скаргу так і не розглянуть. Голова ТВК представляє партію «Солідарність».

Тим часом в Ужгороді біля дільниці №210720 невідомий опитував людей як представник екзит-полу, однак жодного посвідчення не пред’явив. На дільниці №210735 зафіксовано виніс бюлетеня за межі дільниці. Зараз на місці працюють правоохоронці.

На виборчій дільниці №210715 в Ужгороді виявлено особу, яка зафіксувала свій голос за кандидата в міські голови Володимира Чубірка на мобільний телефон.

Кіровоградщина

Одночасно з місцевими виборами в Кіровограді відбувається незаконне опитування щодо перейменування міста. Як повідомив один із кандидатів на посаду міського голови Кіровограда, «бюлетені» з переліком назв видають за списком при наявності паспорта мешканцям кожного конкретного округу. «Дивляться на прописку, але не позначають, хто вже проголосував. Тобто теоретично одна й та сама людина може приходити через кожні півгодини і голосувати за назву міста повторно. Безглузде витрачання грошей з міського бюджету, адже про законність результатів такого «опитування» навіть не йдеться».

Чоловікам находять SMS-повідомлення такого змісту: «Увага, усім чоловікам призовного віку! Не забудьте звернутися до представника військкомату на виборчій дільниці для звірки паспортних даних». Проте в обласному й міському військкоматах його запевнили, що до цих повідомлень не мають жодного стосунку.

Дільниця №350417 (село Левківка), Новоархангельський район. При відкритті дільниці виявилося, що з’явився витяг зі списку виборців, де є 27 прізвищ осіб, які виявили бажання голосувати вдома, але заяв та медичних довідок спостерігачам не показали – їх просто не було в ТВК. О 09:00 складено відповідний акт про порушення, а за 20 хв на дільницю привезли заяви та довідки, які мали були бути там ще вчора. При ознайомленні із заявами спостерігач виявила, що всі 27 заяв написано трьома однаковими почерками.

Запоріжжя

На дільниці №230825 затримано особу зі списками виборців. Міліція складає протокол.

Миколаївська область

Дільниця №480223 (смт. Врадіївка) розпочала свою роботу лише о 08:56. Деякі виборці не дочекалися відкриття і розійшлися.

Полтава

У Полтаві на дільниці №531239 спостерігачі зафіксували спробу підкупу виборців. Спостерігач помітив скупчення людей біля автівки, в якій перебувала жінка зі списками виборців. Відповідно до цих списків, особи, які проголосували за певного кандидата, мали отримати певну винагороду. Люди викликали юристів та міліцію. Було складено акт про порушення законодавства. Зараз цим питанням займаються правоохоронні органи. Про схожу ситуацію із підкупами повідомляють із дільниць № 531243, 531237, 531196.

Буковина

В с. Рідківці Новоселицького району голова ДВК №703278 не впускала у приміщення дільниці спостерігачів до 08:30. Самостійно розкрила бюлетені і опломбовувала урни. У зв’язку із порушенням складено акти.

У Чернівцях на дільниці №730545 виявлено підкуп виборців. На території ДВК стоять особи із підозрілими папками, до них підходять виборці та отримують кошти.

У Чернівцях після відкриття дільниці №730498 виявлено грубе порушення: понад 400 бюлетенів – з іншого округу. Станом на 10:05 дільниця припинила роботу. Голова зазначив: «Потрібні бюлетені будуть додруковуватись». Складено акти про порушення.

У Чернівцях на дільниці №730545 виявлено підкуп виборців. На території ДВК стоять особи із підозрілими папками, до них підходять виборці та отримують кошти.

Черкащина

Члени ДВК №7108896 (Канівський район) відмовилися реєструвати спостерігачів.

У селі Райгород у бюлетені кандидат від партії «Свобода» зазначений як кандидат від «Соцпартії».

У селі Нижні Станівці Кіцманського району на дільниці №730223 була спроба вкидання зайвих б’юлетенів з голосами за «Опозиційний блок».

Львівщина

У селі Урич Сколівського району Львівської области дільниця №461152 відкрилася на півгодини пізніше – о 08:30.

У місті Новий-Розділ дільницю №461751 відкрили о 08:20.

У місті Рава-Руська, Жовківського району, на дільниці №460432 зникло 30 бюлетенів до районної ради.

На дільницю №461975 (місто Винники) у військовий госпіталь завезли замість 47 бюлетенів 800.

Харківщина

Зафіксовано масовий підвіз виборців у Ленінському районі Харкова, а в місті Богодухів зафіксовано нестачу 500 бюлетенів зі списком кандидатів на посаду мера.

Хмельницький

ДВК №681434. З початком голосування на виборчих дільницях почали свою діяльність фальсифікатори. Спостерігач від провладного кандидата на посаду міського голови отримав від члена дільничної комісії бюлетень і намагався винести його за межі дільниці. Викликано правоохоронців.

Поруч із дільницею №681480 зафіксовано підкуп виборців кандидатом у депутати, представником партії «За конкретні справи». Коли спостерігачі підійшли до кандидата, він пояснив, що «давав кошти людям, які стояли у агітаційному наметі». Проте розраховувався кандидат лише після того, як виборці виходили з дільниці.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ