Папа Римський
Вітають одне одного словами «Христос Воскрес» і відповідають «Во Істину Воскрес»

Великдень 27 березня відзначають християни західного обряду. До літургії готується Базиліка Різдва Христового у Палестині. Це один з найстаріших у світі храмів, передає 5 канал.

Вважають, що його збудували на місці народження Ісуса Христа. Саме цей храм та Храм Гробу Господнього в Єрусалимі традиційно стають центрами паломництва на Великдень.

Зазначимо, Папа Римський Франциск у своєму пасхальному зверненні нагадав про недавні вибухи в Брюсселі. Зокрема, він закликав віруючих перемогти песимізм і страх. «Давайте не дозволяти страху і темряві заволодівати нашими серцями», – наголосив понтифік.

У Києві римо-католики приходять до церкви Святого Олександра. У костьолі в середмісті столиці пасхальні меси розпочалися о 7-й ранку і триватимуть до пізнього вечора. У храмі освячують паски та крашанки. Вітають одне одного словами  «Христос Воскрес» і відповідають «Воістину воскрес!».

Великдень – це так зване перехідне свято, оскільки дата для кожного року окремо обчислюється за місячно-сонячним календарем. У західних і східних християн це свято часто не збігається.

Приміром, цього року православні християни та інші церкви, що живуть за Юліанським календарем, відзначать Великдень 1 травня. У 2017 році східні та західні християни відзначатимуть це свято разом.

Читайте: Три українських міста перейменували на честь Пресвятої Богородиці

БЕЗ КОМЕНТАРІВ