Роздрукована «Вікіпедія» має показати людям істинний об'єм енциклопедії
Роздрукована «Вікіпедія» має показати людям істинний об’єм енциклопедії

Американський художник Майкл Мандіберґ роздрукує англомовну «Вікіпедію» для своєї виставки «From Aaaaa! To ZZZap!», яка відкриється в галереї «Denny Gallery» на Мангеттені. Мету створення друкованої версії інтернет-енциклопедії художнику вбачає у тому, щоби показати, наскільки великим є об’єм електронного контенту.

На сайті галереї повідомляється, що Мандіберґ роздрукує не всю електронну енциклопедію, а тільки її невелику частину, однак і вона займе не менше 106 томів по 700 сторінок у кожному. Повна роздруківка склала би близько 76 000 томів за умови, що текст на кожній сторінці буде розташовано у три колонки. Як повідомляє The Verge, для того, щоб роздрукувати 106 томів «Вікіпедії», треба більше 10 днів.

«Навіть якщо ми не будемо роздруковувати всю енциклопедію, а заповнимо паперовими томами тільки одну шафу, люди зможуть уявити істинний об’єм інформації. Проблема в тому, що об’єм накопичених знань перевищив наші можливості зберігати їх у вигляді роздрукованих матеріалів на книжкових полицях», – пояснив ідею створення друкованої версії енциклопедії Майкл Мандіберґ.

До речі, відвідувачі галереї зможуть купити будь-яку з книг за 80 доларів. Повне зібрання книг коштуватиме 500 тисяч доларів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ