Ліонель Мессі та його батько мають 31 травня постати перед судом у справі про податкові махінації
Ліонель Мессі та його батько мають 31 травня постати перед судом у справі про податкові махінації

Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) і низка світових видань розповіли про зв’язок футбольних функціонерів і світових зірок футболу з різними офшорними компаніями, які могли бути використані для ухиляння від сплати податків, шахрайства та відмивання грошей, передає 112 Україна.

Зокрема, згідно з матеріалами розслідування, Ліонелю Мессі, зірці «Барселони», п’ятиразовому володареві «Золотого м’яча», та його батькові Хорхе Орасіо Мессі належить панамська офшорна компанія Mega Star Enterprises.

Вперше про Mega Star Enterprises згадували в архівах Mossack Fonseca, які потрапили до журналістів, ще 13 червня 2013 року. Наступного дня іспанська прокуратура висунула щодо Мессі та його батька звинувачення в багатомільйонних податкових махінаціях. В одному з електронних листів архіву сказано, що справи з ведення документообігу Mega Star були передані Mossack Fonseca офшорною організацією-агентом.

Ліонель Мессі та його батько, який виступав у ролі агента свого сина, мають 31 травня постати перед судом у справі про податкові махінації. Мессі, звинувачений у несплаті податків на суму близько 6,5 млн. доларів шляхом приховування своїх іміджевих прав в офшорній мережі, виплатив державі заборгованість за 2007-2009 роки. Зірка футболу заперечив звинувачення в зумисному обмані.

Натомість, голова слідчої палати комітету з етики ФІФА Корнел Борбелі заявив, що організація почала попереднє розслідування щодо даних, наведених у розслідуванні.

Борбелі запевнив, що ФІФА перевірить відповідність оприлюдненої інформації кодексу етики організації, а також ухвалить рішення щодо подальших кроків.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками президента РФ Владіміра Путіна, Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами проводить власне розслідування.

Читайте: Путін пов’язаний з офшорами з обігом у $ 2 млрд.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ