Захарченко хоче відібрати на вибори «сильних кандидатів, здатних перемогти демагогів і олігархів»
Захарченко хоче відібрати на вибори «сильних кандидатів, здатних перемогти демагогів і олігархів»

Ватажок терористичного угруповання «ДНР» Алєксандр Захарченко вирішив наслідувати Європу та США: він хоче провести «праймеріз» в окупованому Донецьку. Про це він оголосив після зустрічі з помічником президента РФ Владіславом Сурковим, пишуть сайти сепаратистів, передає NEWSru.com.

Зустріч відбулася в неділю ввечері в Донецьку (не уточнюється, чи мається на увазі окупований бойовиками Донецьк, чи місто в Ростовській області РФ).

Повідомляється, що Сурков «схвалив ідею праймеріз і збирається рекомендувати її реалізацію і в «ЛНР».

Захарченко також припустив, що вибори можуть відбутися наприкінці цього або в першій половині наступного року. «Нам потрібні сильні кандидати, здатні перемогти демагогів і олігархів, яких київський режим надішле обманювати наш народ. Для відбору найсильніших кандидатів нам і потрібні праймеріз. Ми перемогли бандерівців у війні, переможемо їх і на виборах…», – заявив ватажок бойовиків.

Захарченко заявив, що праймеріз пройдуть у вересні та жовтні. Якщо вони пройдуть успішно в Донецьку, їх організують в інших великих містах.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко наприкінці березня заявляв про готовність провести вибори на тимчасово окупованій частині Донбасу в присутності міжнародного компонента з питань безпеки.

У свою чергу, постійний представник США в ООН Саманта Пауер заявляє, що умови на Донбасі не відповідають необхідним вимогам для проведення виборів.

Довідка: Праймеріз, попередні вибори – тип голосування, під час якого обирається один кандидат від партії. Між обраними кандидатами потім проходить звичайне голосування.

Зміст праймеріз полягає в тому, щоби кандидати від однієї партії не відбирали один в одного голоси на основних виборах, оскільки їхній електорат, як правило, близький.

Праймеріз особливо часто практикують у США. Попередні вибори проводять також у Британії, Ізраїлі, Іспанії, з 2005 року – в Італії, з 2006 – у Франції.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ