Airman Samantha Allred peers down the barrel of a M240B machine gun while working patrol on the flightline March 9 at Incirlik Air Base, Turkey. Airman Allred, with her fellow 39th Security Forces Squadron personnel, is responsible for providing security for the U.S. Air Forces in Europe's largest weapon's storage area. Women's History Month is celebrated throughout March to highlight American women of the past, present and future, and their accomplishments throughout the years. (U.S. Air Force photo/Senior Airman Benjamin Wilson)
Пентаґон дозволив жінкам служити в усіх родах військ

У США зняли всі обмеження, пов’язані зі службою жінок в американській армії. Про це заявив міністр оборони США Ештон Картер. Тепер їм буде дозволено водити танки, стріляти з мінометів і вести у бій піхоту, повідомляє NEWSru.com.

«Вони зможуть служити в підрозділах армійських рейнджерів, зелених беретів, морських котиків, морської піхоти, повітряного десанту і всіх інших, раніше відкритих лише для чоловіків», – заявив Картер. За його словами, Збройні сили США більше не можуть дозволити собі не використовувати половину талантів і умінь країни.

Міністерство оборони таким чином спростувало аргументи голови об’єднаного комітету начальників штабів, який пропонував виключати жінок з деяких операцій на передовій. Противники рішення наводили дані наукових досліджень, згідно з якими підрозділи, де служать люди обох статей, виконують завдання гірше, ніж виключно чоловічі.

У лютому 2013 року президент США Барак Обама заявив, що без вагання віддасть наказ щодо відправки жінок-військовослужбовців на поле бою у зв’язку зі скасуванням Пентаґоном заборони на їхню участь у бойових операціях. «На практиці жінки вже беруть участь у бойових операціях, – зазначив глава держави. – Коли вони знаходяться в районі бойових дій в таких місцях, як Ірак і Афганістан, вони уразливі, вони отримують поранення, і їх вбивають». Проте Обама вважає рішення Пентаґону правильним, оскільки воно покликане «розширити можливості для жінок».

Заборона на участь жінок у наземних бойових операціях діяла з 1994 року і тепер повністю скасовується за рекомендацією Комітету начальника штабів збройних сил (КНШ) США. Міноборони та КНШ пояснюють необхідність нововведень «змінами в динаміці сучасного бою».

Зараз з 1,4 млн американських військовослужбовців жінки становлять 14 відсотків, або близько 200 тисяч. Більше 37 тисяч з них – офіцери. За час операцій США в Іраку й Афганістані туди були направлені 280 тисяч американських жінок-військовослужбовців. 152 з них – загинули. У цілому США втратили в Іраку й Афганістані понад 6,6 тис. осіб.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ