Біометричний паспорт коштуватиме щонайменше 518 грн
Яценюк доручив міграційній службі із січня 2016 року запустити національну систему ідентифікації громадян

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів доручив Державній міграційній службі запустити національну систему ідентифікації громадян, що передбачає заміну внутрішніх паспортів ID-картками з біометричними даними й створення відповідної електронної бази даних, із 1 січня 2016 року, передає УНІАН.

«Оцініть витрати (на створення системи, – ред.), щоби ми змогли їх внести до бюджету на наступний рік, щоби система запрацювала з 1 січня», – сказав Яценюк.

За словами виконувача обов’язків голови Державної міграційної служби Максима Соколюка, присутнього на засіданні, ID-картки діятимуть паралельно з паперовими паспортами, а перехід на нову систему буде добровільним. При цьому громадянам, які отримуватимуть закордонні паспорти після 1 січня, запропонують змінити внутрішній паспорт на ID-картку. Новий електронний документ видаватиметься громадянам із 14 років, але якщо особа молодшого віку залишатиме межі України, ID-картку буде видано при оформленні документів на виїзд. Крім того, ДМС планує дозволити громадянам України отримувати внутрішні паспорти у будь-якому регіоні України незалежно від місця прописки.

Як повідомлялося, у рамках виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС уряд ухвалює рішення про надання Державній міграційній службі 50 млн. грн. на створення системи картки громадянина. Раніше Державна міграційна служба України прогнозувала розробку українських паспортів у формі карток до кінця 2015 року. Законопроект про перехід з паперових паспортів на пластикові картки був зареєстрований у парламенті ще в квітні 2014 року. З січня 2015 року в Україні для виїзду за кордон видають паспорти з біометричними даними.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у березні Кабмін затвердив зразок і технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, а також зразок і технічний опис бланка паспорта, який не містить безконтактного електронного носія.

Читайте: Заміна українських паспортів на ID-картки почнеться наступного року

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ