Бойовики «Ісламської держави»
Бойовики «Ісламської держави» вербують до своїх лав науковців

«Ісламська держава» вербує до своїх лав науковців-хіміків, фізиків і програмістів. На думку європейських аналітиків, терористи планують застосовувати зброю масового знищення в майбутніх терактах, повідомляє Die Welt.

«За кордоном «ІД» набирає сотні бійців, зокрема, випускників вишів – фізиків, хіміків і програмістів. Останні, як вважають експерти, в змозі виготовити смертоносну зброю з простих речовин», – зазначає політичний аналітик Європарламенту Беатріс Імменкамп.

Низка експертів припускає, що наступним кроком ісламістів може стати теракт із застосуванням біологічної, ядерної чи хімічної зброї, а саме – саморобних вибухових пристроїв, що містять небезпечні речовини.

«У «ІД» вже є знання і – частково – фахівці, щоби застосувати хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні речовини як зброю для терористичних актів», – заявив директор Центру НАТО з протидії поширенню зброї масового знищення Вольфганг Рудішхаузер.

Висловлюють думку і про те, що подібні небезпечні речовини вже були «таємно доставлені в Європейський Союз». Аналітики побоюються, що терористична організація могла заволодіти ними, наводячи за приклад сотні випадків, коли такі речовини були вкрадені або зникли на території ЄС. Найбільшу небезпеку становлять зарин, рицин і сибірська виразка. Європарламент уже порекомендував урядам європейських країн звернути пильну увагу на людей, які повернулися з Сирії, або тих, хто міг радикалізуватися, надто якщо це особи, які мають доступ до відповідних наукових галузей.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ