У Брюсселізупинено рух поїздів, трамваїв і автобусів. Всі станції метро закриті.
У Брюсселі зупинено рух поїздів, трамваїв і автобусів. Всі станції метро закриті.

Терористи «Ісламської держави» взяли на себе відповідальність за вибухи, що прогриміли 22 березня в Брюсселі. Про це повідомляє бельгійське видання Nieuws Blad.

У заяві терористи не розкривають подробиць атак, але погрожують новими нападами в Європі.

Nieuws Blad пише, що поки незрозуміло, чи пов’язані атаки з арештом минулої п’ятниці підозрюваного в участі в паризьких терактах Салаха Абдеслама, але не виключено, що саме його прихильники організували напад.

Премьер-міністр Бельгії Шарль Мішель повідомив точну кількість вибухів в Брюсселі. Їхбуло три  – два в аеропорту і один у метро.

Глава бельгійського уряду назвав 22 березня «чорним днем» для країни. «Сталося те, чого ми боялися», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, близько 8:00 ранку за місцевим часом два вибухи прогриміли в залі вильоту аеропорту Брюсселя. За попередніми даними, загинули щонайменше 13 осіб, ще 35 – отримали поранення. Серед постраждалих є діти. Повідомляють, що щонайменше один вибух був влаштований терористом-смертником.

За словами очевидців, нападники кричали щось арабською мовою. За даними преси, в аеропорту знайшли зброю.

Через годину – о 9:11 за місцевим часом – ще один вибух прогримів в вагоні поїзда на станції Maalbeek. За даними джерел в поліції, під час вибуху в метро Брюсселя загинули 30 осіб. Транспортна компанія STIB повідомила про 15 смертельних випадків. Водночас інформація про загиблих досі не підтверджена офіційно.

Громадський транспорт в Брюсселі припинив роботу. Зокрема, зупинено рух поїздів, трамваїв і автобусів. Всі станції метро закриті. Триває евакуація людей з аеропорту, де сталися теракти. Влада планує закрити кордон між Бельгією та Францією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ