Єдність
Ще більше – 87% мешканців західних областей підтримують єдиний і унітарний державний устрій

Ідея соборності є панівною в Україні – 71% населення, зокрема 87% мешканців західних областей, підтримують єдиний і унітарний державний устрій України.

Про це йдеться у Національній доповіді «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі». Її презентувала директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України академік Елла Лібанова, передає 5 канал.

З її слів, на більшості території України, за винятком півдня і, можливо, загалом Донбасу, люди вважають, що Луганська і Донецька область повинні мати статус звичайної області, без будь-яких додаткових повноважень. Натомість, більшість населення півдня і самого Донбасу, вважають, що повинні мати автономію у складі України.

Найбільше число прихильників федеративного устрою на Донеччині – 46% тамтешніх мешканців. На думку Лібанової, ідея федеративного устрою є «не на часі та є руйнівною».

У дослідженні наголошують, що її реалізація «майже неминуче спричинила би якщо не прямий розпад Української держави на окремі «федеральні князівства», то перетворення країни на аморфне об’єднання територій з великим обсягом повноважень».

Науковці застерігають, що це може стати на заваді не лише укріпленню соборності України, а і її європейській та євроатлантичній інтеграції.

Зазначимо, Національну доповідь готували 7 інститутів НАНУ. У ній представлені історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок спроб Росії взяти під контроль цю територію.

Науковці визначили ризики та можливості розвитку України в економічній і соціально-політичній сфері.

Читайте: Третина українців готова зі зброєю відвойовувати Донбас – опитування

БЕЗ КОМЕНТАРІВ