Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

Тут слушно питають, чого підозрювані у справі Бузини добровільно не підуть і не здадуть зразки. Відповідаю. Жодного разу ані Медведько, ані Поліщук НЕ ВІДМОВЛЯЛИСЯ від добровільної участі в експертизі!

Проблема щоразу була в іншому – у законності таких дій слідчих. Печерський суд чотири (!) рази відмовляв прокуратурі у дозволі на проведення експертизи. Аж поки прокурори не знайшли потрібного суддю, переселенця з нині окупованої Луганщини, та ще й з серйозно черепно-мозковою травмою (я не жартую). Суддя цей дозволив взяти біологічні зразки, причому санкціонував примусові дії слідчих стосовно тільки білизни. Утім, прокуратура вирішила, що позбавляти підозрюваних трусів – це надто принизливо, тому вирішила брати кров – як на мене, більш ніж сумнівне рішення з точки зору закону, оскільки на таке санкції суду не було. Взагалі, як каже Федур, в Україні у рамках кримінального процесу не регламентовано відбір крові як зразка для ДНК.

А, забув сказати. Рішення судді Писанця (так його прізвище, Писанець) є завідомо неправосудним. Бо було ухвалено в ході засідання, на яке адвокатів принципово не покликали. Тобто у захисту не було можливості нічого навіть сказати на аргументи прокуратури. І, звісно, захист про це рішення ніхто не повідомив.

Об’єкту дослідження ДНК-експертизи (тобто зразків, знайдених на місці злочину) у прокурорів нема. Єдине, що може бути – це медичні маски, які збирали під час Майдану за активістами агенти міліції. Ось ці маски і випірнули зараз – утім, належність-допустимість цих доказів, звісно, нульова.

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ