Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

Оприлюднюю свою переписку з мером міста Одеси Геннадієм Трухановим, яка стосується права встановлювати намети з метою проведення мирних зібрань. Але переписку цю корисно буде почитати не лише одеським активістам, але й протестувальникам інших міст.

Проблема в тому, що влада як раніше, так і тепер панічно боїться встановлення наметів в рамках мирних зібрань, і часто вигадує якусь незаконну маячню та віддає злочинні накази проти встановлення наметів, а правоохоронці ці намети слухняно зносять.

Причому в результаті влада все одно програє, бо замість встановлення прозорих процедур налаштовує проти себе купу людей, які просто не люблять «бєспрєдєлу».

Основні тези мого листа Труханову, які допомогли сформулювати українські правозахисні організації:

  1. Тільки Верховна Рада України має право регулювати встановлення наметів з метою проведення мирних зібрань. Тільки суд має право обмежувати право мирно збиратися з використанням наметів.
  2. Органи місцевого самоврядування, комунальні служби, Національна поліція, Національна гвардія не мають права регулювати встановлення наметів з метою проведення мирних зібрань. Без відповідного рішення суду не має права зносити такі намети поліція. Військовослужбовці Національної гвардії та співробітники комунальних служб не мають права зносити такі намети навіть з відповідним рішенням суду.
  3. Знесення наметів без відповідного рішення суду та без права виконувати судові рішення є кримінальним злочином.
  4. Намети не є «малими архітектурними формами». Точніше, в цьому питанні немає правової визначеності. Бо одні підзаконні нормативно-правові акти, кажуть, що є, а інші (причому більш фундаментальні) –кажуть, що ні.

1234567Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ