Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

Сьогодні (29 вересня, – ред.) суд відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам’ятки Гостинного двору у розпорядження держави. Зараз Двір продовжує перебувати в оренді у комерційних структур Андрія Кравця, завгоспа Януковича, довіреної особи екс-президента.

Проблема не тільки у наявності морально неприйнятної ситуації, коли органи прокуратури нічого не роблять, щоби захистити інтереси держави, і дозволяють холуям Януковича і далі хазяйнувати на найбільш ласих об’єктах нерухомості, вкрадених за попередньої влади.

Проблема у тому, що ці холуї демонстративно нищать пам’ятку містобудування, якою є на сьогодні Гостиний двір. І ми, громада, а також Фонд державного майна України (ФДМУ), який зайняв активну позиції у відстоюванні інтересів держави, не маємо доступу до будівлі, щоби вжити необхідних заходів для її порятунку від руйнування. На це є кошти і засоби, але Кравець та його підлеглі не пускають – натомість Двір руйнується від атмосферних опадів.

Суд ухвалив рішення, оскільки НЕ ПОМІТИВ, що Гостиний зруйновано. Суд вважає, що з Гостиним все в порядку, що орендар (Кравець) поводиться з орендованою власністю нормально, як слід. Суд ухвалив рішення, яке можна було ухвалити лише з широко заплющеними очима, бо факт руйнації Гостиного двору як пам’ятки, а отже, підстав розривати договір з Кравцем, очевидний для будь-кого.

c29f866-gostynyj1Позивач, ФДМУ, надав експертизу Українського товариства охорони пам’яток історії та культури з фотофіксацією, яка свідчить про руйнування Гостинного Двору і невиконання зобов’язань з боку забудовника.

Відповідач (фірма Кравця «Укрреставрація») на суді заявив, що зараз ведуться будівельні роботи, однак сам повідомив, що дозвіл на проведення робіт скасовано та новий ще не отримано.

При цьому відповідач не надав доказів, які б свідчили, що будівля перебуває у нормальному стані, тому фонд вимагав розірвати договір, через руйнування архітектурної пам’ятки.

Але не тільки Гостиним двором може похвалитися мафія Януковича. Родина Кравця іде у наступ по усім фронтам.

14470578_1272822896075030_8270987611291479062_nМаксим Опанасенко, журналіст проекту «Свідомо», так описує минуле і теперішнє Кравця:

«Завгосп ВФЯ, легендарний екс-очільник Держуправління справами Андрій Кравець мав би нести відповідальність одним з перших. За участь у відчудженні і будівництві Межигір’я, за «вхід» у комунальний «Київміськбуд», за шалені переплати ДУСі в ім’я ВФЯ. Натомість він став одним с перших «забутих» і «відмазаних». Нескладно здогадатися, хто його рятував у перші місяці 2014-го».

Нагадаю Юрію Віталійовичу Луценку, що я написав численні заяви про злочини структур цього Кравця. Наразі прокуратура продовжує «думати», чи відкривати щодо них провадження, чи ні.

P.S. Звісно, ФДМУ подасть апеляцю, боротьба триває далі. Потрібна ВАША підтримка.

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ