Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

З моменту оголошення підозри головним фігурантам вже скоро буде рік. Тому справа має з’явитися у суді (якщо ще не з’явилася), або її автоматично мають закрити. Аваков перевів стрілки на «Свободу», хоча потенційно його вина у тому, що сталося, є більшою.

По-перше, інформація про можливі провокації під час ухвалення ганебної Конституції була відома. У Маріїнці у той момент знаходилися декілька тисяч співробітників МВС і НГУ, але їх робота не була зорганізована так, щоб уникнути трагедії. Досі винні не покарані, попри мої депутатські звернення. Штрих до картини – затриманнями у той день займалися УДОшники, тобто «гвардійці Порошенка».

По-друге, якщо вірити слідству, кидав гранату співробітник на той час МВС, солдат батальйону, котрий підпорядковувався міністерству, себто фактично і формально підлеглий Авакова. Виходить, один підлеглий Авакова убив інших підлеглих.

По-третє, 31 серпня затримали декілька десятків людей. Я бачив справи деяких з них на той момент – у поліції НІЯКИХ підстав затримувати саме цих осіб не було. Велика кількість затриманих взагалі не перебувала під Верховною Радою. Це більше нагадувало акцію залякування, аніж роботу правоохоронного органу.

«У подібних випадках наслідком є відставка міністра внутрішніх справ», як уже звично ми пишемо останні роки, до чого останнім часом додається подив «а чому він такий впливовий, той Аваков?!».

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ