Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

ПІДКОРЯЙСЯ, А ПОТІМ ОСКАРЖУЙ!
Проект однієї антиреформи

Це – скани скандального «підкоряйся, а потім оскаржуй». Це «злита» мені поточна версія пакету змін в законодавство, які вже місяць як анонсували Аваков і Деканоідзе. Анонсували, але не показали. Але все ж таки знайшовся поліцейський, який колись був учасником Майдану і ще пам’ятає, за що ми там всі разом боролись.

Щоби журналісти раптом не пропустили найстрашніше, наголошую:

  1. Пропонується збільшити максимальний термін адміністративного затримання особи з трьох до 24 годин у випадках, «коли за адмiнiстративне правопорушення передбачено стягнення у вигляді адміністративного арешту». Тобто постраждають всі громадсько-політичні активісти, яких, через природну відсутність будь-яких доказів правопорушення, традиційно під час затримання підозрюють в «злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі» (ст. 185 КУпАП) чи «хуліганстві» (ст. 173 КУпАП). Маринували в райвідділках три години – тепер маринуватимуть добу. І матимуть на додачу купу часу для фальсифікації доказів.
  2. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки, гумостріли і електрошокери до людей за «злісну непокору законному розпорядженню або вимозі» (ст. 185 КУпАП). Нагадую, що практика застосування цієї статті як зараз, так і раніше – жахлива. Поліція зазвичай кепсько знає законодавство, тому не знає того, який її наказ є саме законним. Що вже й казати про виконання злочинних наказів.
  3. Пропонується дозволити поліції застосовувати кайданки до людей за підозру… у будь-якому АДМІНІСТРАТИВНОМУ правопорушенні. Тобто за «думко злочини». Уявіть, що вас підозрюють в тому, що ви збираєтесь (!) витоптати газон (ст. 153 КУпАП).
  4. Пропонується дозволити поліції застосовувати електрошокери для «припинення інших правопорушень». Тобто в тому числі адміністративних. Відкрийте цей радянський пережиток – КупАП – на будь-якій сторінці. Зрозумійте, що там крім топтання по газонах ще багато такої ж нісенітниці, і усвідомте, що за все це можна буде отримати заряд струму.

Редакція запропонованих змін очевидно не остання. Бо в ЗМІ представники керівництва поліції та МВС активно транслюють ідею, якої поки немає в цьому тексті. «Принцип безперервності роботи поліцейського».

Цікаво, що і чинне законодавство не каже, що після кінця робочого дня поліцейський перестає бути поліцейським. Але в МВС і Національній поліції очевидно хочуть це прописати якось додатково. Чи не прагнення це узаконити загони «анонімних» поліцейських, які в буцімто «післяробочий час» будуть виконувати брудну роботу без жетонів і відеокамер на грудях?

1234567891011121314151617181920Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ