Ігор Луценко, народний депутат України
Ігор Луценко, народний депутат України

Я щасливий, що нарешті розуміння величезних вад так званої міліцейської атестації як процесу стало очевидним для моїї друзів та колег.  Свого часу я багато писав про те, що у самій правовій системі атестації є купа дірок, крізь які вже тоді пролазили і старі беркути, і старі убозівці, і всіляка інша нечисть.

Врешті, я писав і про те, що певні посадові особи (перш за все, Хатія Деканоїдзе), від яких залежить «латання» цих дірок, своїм невтручанням фактично покривають Авакова і компанію. Утім, сам процес атестації на той час дозволяв вичищати з поліції окремих негідників, і це, природно, вселяло громадським активістам оптимізм. Потім, щоправда, оптимізму стало менше, бо одіозні персони стали поновлюватися через суди.

Активісти проробили титанічну роботу в комісіях (а це було незрівнянне пекло), проробили її безкоштовно. В пам’ять про жертв на Грушевського та Інститутській, в пам’ять про жертв на Сході. Заради майбутньої країни, де не буде «мусорів», котрі вбивають, катують, ґвалтують.  Але зараз ці активісти кажуть: ми знімаємо з себе відповідальність, ми виходимо з процесу. Атестація нині – фарс.
***
Невеличкий законодавчий лікбез. Норма про атестацію прописана у законі про поліцію. Аваков своїм наказом вводить у дію інструкцію про порядок проведення атестації. При цьому інструкцію обов’язково погоджує з начальником нацполіції – Хатією Деканоїдзе.
Також Хатія Деканоїдзе формує атестаційні комісії – деякі безпосередньо, а деякі – через механізм погодження їхнього складу з начальником нацполіції. Нагадаю, саме процедурою формування комісії, їхнім складом зараз незадоволені громадські активісти. Саме через це вони демонстративно йдуть геть.

Я думаю, варто нам усім, усьому суспільству звернутися до Деканоїдзе – закликати її використати прописані у законодавстві повноваження і вплинути на процес атестації, щоби він став чесним та прозорим, атестаційні комісії наповнити порядними та відданими людьми.

Говорячи прямо, варто усім попросити Хатію Деканоїдзе чесно стати на бік громади, а не займати позицію тихого нейтралітету у боротьбі майданівців проти старої мусорської гвардії.

Джерело: Igor Lutsenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ