Іллічівськ
Іллічівськ перейменують на Чорноморськ

Мешканці 70-тисячного міста-супутника Одеси провели 12 листопада громадські слухання і ухвалили рішення про перейменування портового Іллічівська на Чорноморськ, – повідомили в прес-службі Іллічівської міськради.

«У великому залі Палацу культури Іллічівська відбулися громадські слухання щодо перейменування міста Іллічівськ, відповідно до вимог закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». На обговорення було винесено дві назви: Іллячівськ (на честь пророка Іллі, – ред.) і Чорноморськ. Після дискусії більшість присутніх – 348 учасників зборів, зокрема, й міський голова Валерій Хмельнюк – підтримали голосуванням назву «Чорноморськ». Проти проголосували 23 особи, утрималися – 14», – зазначили в міськраді.

За словами Хмельнюка, питання про затвердження нової назви портового міста буде винесено на наступну сесію міськради, оскільки робоча група мерії провела збори з приводу перейменування міста не лише в Палаці культури, але й у набільших трудових колективах. І всюди більшість учасників зборів підтримали назву «Чорноморськ». Хоча були запропоновані також назви: Сухолиманське, Іллячівськ, Пальміра, Бугоївськ, Ільїнськ, Буговоград тощо.

21 травня набув чинності закон про заборону пропаганди комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) режимів, а також їхньої символіки в Україні. На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам’яті фахівці створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які мають бути перейменовані до 21 листопада.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 23 жовтня міська рада Артемівська ухвалила рішення про перейменування цього населеного пункту і повернення його історичної назви Бахмут. 16 жовтня депутати міської ради Дзержинська перейменували місто на Торецьк.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ