Андрій Іллєнко, народний депутат України
Іллєнко вважає, що головні повітряні ворота України мають носити ім’я Івана Мазепи

Міжнародному аеропорту «Бориспіль» треба присвоїти ім’я гетьмана Івана Мазепи. Таку думку висловив народний депутат України від ВО «Cвобода» Андрій Іллєнко та закликав українців взяти участь у відповідному голосуванні на сайті Міністерства інфраструктури України. Про це повідомляє прес-служба партії.

«Це не лише важливий політичний крок у світлі сучасної російсько-української війни, а й велика шана видатному українцю, гетьману, яким захоплювалися класики світової культури. До того ж, називати іменами видатних державних діячів головні повітряні ворота країни – світова практика. Наприклад, у Франції це аеропорт Шарля де Ґолля, у США – аеропорт Джона Кеннеді, у Туреччині – Кемаля Ататюрка, у Чехії – Вацлава Ґавела, в Ізраїлі – Давида Бен-Ґуріона тощо», – сказав Іллєнко.

Націоналіст наголосив, що Мазепа – це не просто видатний політичний діяч, що творив українську державу. Він був винятковим, найбільшим меценатом своєї доби, особою, якою надихалися класики світової культури.

«Нинішній вигляд Софійського собору – заслуга Мазепи. Саме він розбудовував Києво-Печерську Лавру, був покровителем Києво-Могилянського колегіуму, який за його часів отримав статус академії. Ба більше, Іван Мазепа був героєм світової культури – про нього писали й ним надихалися Байрон, Вольтер, Гюґо, Ференц Ліст, Ежен Делакруа. Тобто йдеться про фігуру світового масштабу.

Але найважливіше, що Іван Мазепа – національний лідер, який кинув виклик Московській імперії та проголосив українську незалежність і фактично через це отримав прокляття цієї імперії. Нині його фігура для України надто актуальна, бо ми продовжуємо боротьбу з нашим одвічним московським ворогом, який і донині заливається люттю при згадці про Мазепу», – підкреслив Андрій Іллєнко.

Свободівець констатував, що довкола присвоєння імені Мазепи аеропорту «Бориспіль» є чимало маніпуляцій, мовляв, летовище втратить нинішню назву.

«Це все абсурд, бо в разі ухвалення позитивного рішення до назви аеропорту буде додано лише ім’я Івана Мазепи. Зараз на сайті Міністерства інфраструктури розпочато голосування за різні варіанти назв, які можуть присвоїти «Борисполю», серед них і наша ініціатива щодо присвоєння імені Івана Мазепи», – наголосив Андрій Іллєнко.

Нагадаємо, що 19 травня 2016 року в парламенті зареєстрували проєкт Постанови Верховної Ради України «Про присвоєння імені Івана Мазепи міжнародному аеропорту “Бориспіль». Ініціаторами постанови є парламентарі-свободівці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ