ВСУ
У Верховному суді для поліпшення іміджу з’являться судді-спікери

У Верховному суді України розглядають можливість запровадження практики пояснення суті ухвалених рішень суддями-спікерами. Про це заявив голова ВСУ Ярослав Романюк, повідомляє Укрінформ.

«Ми потурбуємося, щоби після судового засідання журналісти могли отримувати інформацію, що називається, з перших рук», – сказав Романюк. За словами голови ВСУ, в суспільстві склався негативний імідж суддів через їх невміння налагоджувати комунікацію зі ЗМІ. «Нас цьому ніхто не навчав, нас навчали здійснювати правосуддя, через що ми зараз і потерпаємо», – зазначив Романюк.

При цьому, на його думку, свідченням ефективної роботи українських суддів є майже 4 мільйони судових рішень на рік, з яких лише 15% оскаржуються у вищих судових інстанціях. Нагадаємо, всі 46 суддів Верховного Суду пройшли люстраційну перевірку.

Нагадаємо, 16 жовтня 2014 року набув чинності закон «Про очищення влади» (люстрацію). Закон визначає очищення влади як встановлену ним або рішенням суду заборону окремим фізичним особам займати певні посади (перебувати на службі) (окрім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Закон, зокрема, застосовується до осіб, які обіймали сукупно не менше одного року вищу керівну посаду (посади) у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року, і до тих державних посадовців, які обіймали посаду (посади) у період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року і не були звільнені у цей період з відповідної посади (посад) за власним бажанням. Ці люди не зможуть працювати в органах державної влади протягом найближчих 10 років.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ