Протягом року до Європи прибуде ще 850 тисяч біженців
Протягом року до Європи прибуде ще 850 тисяч біженців

Європарламент ухвалив незаконодавчу резолюцію, в якій висловлюється стурбованість тим, що основні права біженців, які шукають притулку в ЄС, можуть бути порушені. Про це повідомляється на офіційному сайті Європарламенту.

«За основу своєї міграційної політики Євросоюзу та його держави-члени повинні взяти солідарність і повагу до фундаментальних прав мігрантів та шукачів притулку. Потрібно гарантувати основний мінімальний рівень життя, необхідний для дотримання громадянських, економічних, культурних та соціальних прав для найуразливіших та соціально незахищених верств населення», – йдеться у повідомленні. Також зазначено, що країни ЄС мають вжити «енергійних і примусових заходів щодо запобігання подальших трагедій на морі».

Депутати, які ухвалили резолюцію, закликають до створення ефективної та узгодженої системи надання притулку в Євросоюзі для справедливого розподілу біженців країнами, що входять до його складу. У резолюції також засуджуються заходи безпеки, вжиті на кордонах ЄС, де прикордонний контроль «іноді набуває форми стін із колючим дротом».

Нагадаємо, канцлер Німеччини Анґела Меркель і президент Франції Франсуа Олланд домовилися про спільну позицію щодо розподілу біженців за квотами ЄС. Глави МВС та міністри юстиції країн ЄС зберуться на екстрену нараду з питань мігрантів 14 вересня в Брюсселі.

Тим часом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців заявило, що щонайменше 850 тисяч біженців прибудуть до Європи через Середземне море в 2015-2016 роках. «Управління верховного комісара ООН у справах біженців очікує, що в цьому році в Європу через Середземномор’я прибудуть 400 тис. осіб, які будуть домагатися міжнародного захисту. У 2016 році це число може досягти 450 тис. або навіть більше», – йдеться в повідомленні. В Управлінні зізнаються, що вже зараз ці оцінки здаються заниженими. Як зазначають експерти, потік мігрантів, які прибудуть до Європи через Середземне море, залежатиме від погодних умов.

Прогноз на цей рік вже близький до виконання, Середземне море вже перетнули 366 тис. біженців. Однак в ООН очікують, що до кінця року потік зменшиться, бо настануть холоди і подорож морем стане дуже небезпечною. Також повідомляється, що від початку року майже 2900 людей загинули, намагаючись перетнути море на переповнених човнах.

Читайте: Шенген у небезпеці: через проблему біженців Європа може переглянути Дублінські угоди

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ