Акіхіто
Акіхіто має намір зректися престолу протягом найближчих років

Імператор Японії Акіхіто, чиє можливе зречення протягом останніх днів активно обговорюється в ЗМІ, звернувся до нації. У відеозверненні глава династії повідомив про занепокоєння щодо свого фізичного стану.  Про це повідомляє радіо Deutsche Welle.

«Боюся, що мені буде непросто з повною віддачею виконувати свій обов’язок символу держави так, як я робив це досі», – пояснив японський монарх.

Акіхіто наразі 82 роки. Раніше він переніс операцію на серці та комплекс заходів з лікування раку простати. Як повідомлялось, він має намір зректися престолу протягом найближчих років. В Японії це безпрецедентний крок, для якого не передбачені законодавчі процедури.

До слова, японська конституція визначає імператора як «символ єдності народу», не наділеного політичною владою. Багато громадян Японії висловлюють розуміння в зв’язку з бажанням імператора зректися престолу попри те, що це вимагатиме законодавчих змін.

У той же час консерватори на чолі з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе виступають категорично проти, адже побоюються відновлення дискусії про успадкування трону жінками з імператорської династії.

Після Акіхіто престол має успадкувати його старший син – наслідний принц Нарухіто. Потім повноваження перейдуть до молодшого сина, принца Акісіно, а після – до племінника імператора, дев’ятирічного Хісахіто.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ