Серце
Кардіоваскулярна система

Депресія, що виникає після того, як людина перенесла інфаркт міокарда, удвічі збільшує ризик повторного інфаркту або смерті. Такого висновку дійшли фахівці Європейського товариства кардіологів.

Лікарі вивчили 1164 пацієнтів із гострим коронарним синдромом і відстежували їхній стан протягом року. Дослідження проводили 2009-2013 році в Швейцарії, повідомляє Радіо 24. З’ясувалося, що 27% пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда, або вже страждали від депресії ще до нападу, або увійшли в цей стан після нього. У 11% пацієнтів з інфарктом міокарда сталося полегшення депресивного стану. Лікарі зазначили, що особи, які страждають від депресії, рідше брали шлюб, частіше хворіли на діабет і починали палити, ніж пацієнти без депресії.

За даними Європейського товариства кардіологів, прояв депресії у пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда, нерідко значно відрізняється від аналогічного психічного розладу. Так, якщо останні часто скаржаться на смуток або відчуття безвиході, то пацієнти з інфарктом міокарда говорять про безсоння, стан втоми і болю, які вони відчувають у тій чи іншій частині тіла. Неправильна діагностика психічного стану у таких хворих може знижувати шанси відновлення.

Лікарі вважають, що причиною високого ризику розвитку повторного інфаркту міокарда є вплив депресії на організм людини. Зокрема, у такому стані відбувається гальмування нервової системи і звуження діапазону частот серцевих скорочень у відповідь на фізичні або емоційні навантаження.

Читайте: Міні-серце виростили американські вчені

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ