Петренко
Судову реформа планують проводити два роки, каже міністр Петренко

Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що було би доцільним під час проведення судової реформи залучати до процесу іноземних суддів. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

Він зазначив, що судову реформа, яка включатиме конкурсні відбори і тестування, планують проводити два роки. Згідно з концепцією, за цей час пропонують ухвалити пакет проміжних законів і сформувати спеціальні суди.

У проведенні реформи міністр сподівається на підтримку парламенту. Оновлення судової системи, серед іншого, передбачає її спрощення.

«Зараз маю стриманий оптимізм. І позиція голови парламенту Андрія Парубія є чіткою, що це одна з пріоритетних реформ, яку повинен зробити парламент. Повинні бути ухвалені зміни до Конституції, профільний закон, спрощена судова система. Слід прибрати всі спеціалізовані суди, маємо дати можливість простій людині звернутися в один суд з будь-якого питання», – зазначив Петренко.

Українську судову систему міністр юстиції характеризує як найскладнішу, якщо порівнювати з країнами ЄС, і одну з найдорожчих та неефективних.

Читайте: Скандального суддю Вовка відсторонили від суддівської практики

БЕЗ КОМЕНТАРІВ