громадянство
Надати українське громадянство чи офіційний дозвіл на проживання вимагали іноземці, які воювали на Донбасі

Надати українське громадянство чи офіційний дозвіл на проживання вимагали іноземці, які воювали на Донбасі, пише УНН.

Акцію влаштували під стінами головного управління Державної міграційної служби. Багато іноземців приїхали воювати на сході України з Грузії. Вони створили добровольчий грузинський легіон. «Рік тому я приїхав допомагати українцям відстоювати свої землі, тому що коли була війна в Осетії, українці також не залишили грузинський народ у біді. Але у Грузії зараз проросійська влада, мені небезпечно повертатися назад, хоч там моя сім’я», – розповів доброволець із Грузії на ім’я Сцайя.

Зараз, за словами учасників акції, на Донбасі воюють кілька сотень росіян, білорусів, поляків, грузинів та чеченців. Проте, вони не мають документів на легальне проживання в Україні. «Коли я, як біженець, звернувся до міграційної служби України, за процедурами, вони забрали мій паспорт, а видали мені довідку на проживання. Її термін збіг, і мені відмовляються її продовжити, бо дізнались, що я воюю на сході», – розповів росіянин Андрєй Кузнєцов.

У міграційній службі іноземцям повідомляли, що у багатьох із них немає прямих доказів, що на Батьківщині їм загрожує небезпека. Нагадаємо, у грудні 2014 року Президент Петро Порошенко пообіцяв надати громадянство іноземцям, котрі воюють на боці України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 4 серпня Президент України Петро Порошенко підписав указ про надання громадянства і вручив паспорти громадян України російській громадській діячці, заступника голови Одеської ОДА Марії Гайдар і російському журналісту, колишньому головреду «Forbes-Україна» Володимиру Федорину.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ