ЗСУ
Рада хоче дозволити іноземцям воювати на боці України

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, що пропонує дозволити іноземцям служити в українській армії. Таке рішення підтримали 257 народних депутатів, пише Українська правда.

Мова йде про законопроект №2389 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. Його автором виступив Дмитро Тимчук. Він нагадав, що після початку формування на добровольчій основі спеціальних підрозділів МВС України та батальйонів територіальної оборони ЗС України, у зону антитерористичної операції почали самостійно прибувати іноземці з військовим досвідом. Частина з них, попри відсутність на те правових підстав, брала та бере участь у бойових діях.

Разом з цим, чинне законодавство України, а саме Закони України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про Збройні Сили України» та «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України», не передбачає проходження військової служби іноземцями. Більше того, дії іноземців, щонайменше, підпадають під ознаки статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами».

Тому Тимчук запропонував дозволити іноземцям проходити службу в армії без прийняття громадянства.  «За рахунок іноземців, які увійдуть до лав ЗС зменшиться потреба у мобілізації громадян України та витрати на різні форми виплат учасникам бойових дій, інвалідам, сім’ям загиблих тощо», – зазначив він.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ