Оглядач Corriere della Sera пише, що спровокована Петром Порошенком урядова криза нагадує самогубство / фото Олег Федонюк
Оглядач Corriere della Sera пише, що спровокована Петром Порошенком урядова криза нагадує самогубство / фото Олег Федонюк

Після низки гучних відставок український президент Петро Порошенко призначив свого відданого соратника Володимира Гройсмана прем’єр-міністром, пише оглядач Corriere della Sera Франко Вентуріні.

«Українська демократія від початку переживала складні часи. Але те, що сталося в останній місяць, радше схоже на невдалу спробу самогубства. Розділена на «прозахідників» і прихильників Росії, позбавлена ​​Криму, анексованого Путіним, Україна, маючи підтримку від МВФ і ЄС, обіцяла з максимальною енергією реалізовувати ідеали революції Майдану», – зазначає політичний експерт.

Автор статті нагадує, що минулого місяця пішов у відставку міністр економіки Айварас Абромавічус, пояснюючи своє рішення неможливістю здійснення реформ через корупцію. Потім відбулася відставка генерального прокурора Віктора Шокіна, якого звинувачували підтримці корупціонерів і олігархів.

І ось тепер відбулася відставка прем’єра Арсенія Яценюка, який, наостанок, різко висловився на адресу підприємців, продажних суддів і олігархів, до кола яких належить і президент Порошенко.

Захід відреагував на ці події вимогою збереження стабільності і зміни курсу. Зазначивши, серед іншого, що зрив виконання Мінських домовленостей неприпустимий. В іншому разі Путін може скористатися хаосом у Києві, пише видання.

Вентуріні зауважує, що після цього була імовірність призначення на пост прем’єра Наталії Яресько – колишнього американського дипломатичного працівника з подвійним громадянством. Але Порошенко запобіг цій загрозі в рекордні терміни, призначивши на посаду свого найвідданішого соратника Володимира Гройсмана.

Експерт цитує обіцянки президента України, що новий уряд візьметься за обіцяні реформи. Можливо, коментує Вентуріні, але поки що МВФ відклав надання Києву траншів пільгового кредиту на 18 млрд. доларів.

Читайте: ІноЗМІ: Захід має визнати, що Порошенко – не лицар демократії

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 14 квітня Верховна Рада призначила Володимира Гройсмана Прем’єр-міністром України і дала згоду на відставку Кабміну Арсенія Яценюка.

Також парламент затвердив склад нового Кабінету міністрів, узгоджений на зборах коаліції, і представлений новопризначеним прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ