Ердоґан
Ердоґан воліє посилити особистий контроль над Туреччиною, вважають експерти

Спроба військового перевороту в Туреччині може бути виставою, влаштованою владою – цитує Інтерфакс-Україна британську Independent.

«Деякі спостерігачі почали висловлювати припущення, що цей переворот було зрежисовано для того, аби дати можливість Ердоґану очистити армію від опонентів і посилити свій контроль над Туреччиною», – пише газета.

«Можливо, ми побачимо дострокові вибори, на яких він (Ердоґан, – ред.) спробує гарантувати собі неймовірну більшість голосів. Можливо, ми побачимо зміну конституції на гірше, з неї піде світськість і прийдуть ісламістські мотиви», – зазначає кореспондент європейського видання «Politico» Райан Хіс, цитуючи слова свого джерела в Туреччині, яке також назвало спробу перевороту в Туреччині постановочною.

Прибічники цієї версії, продовжує Independent, наводять слова президента Туреччини про спробу перевороту, які він вимовив перед своїми прибічниками в аеропорту Стамбула. «Це подарунок Аллаха!» – сказав тоді Ердоґан.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. У країні ввели військовий стан і комендантську годину. Згодом влада країни заявила, що спробу перевороту придушено. Більшість організаторів заколоту затримали.

Згідно з даними турецьких ЗМІ, після невдалої спроби військового перевороту в Туреччині зняли з посад понад 2,7 тис. працівників судових установ.

Глава уряду Туреччини Біналі Їлдирим повідомив, що у збройних силах країни пости втратили п’ять турецьких генералів і 28 полковників. Не менш ніж 2,8 тис. представників вищої та середньої ланки турецьких збройних сил затримано.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ