зелені чоловічки Путіна
«Зелених чоловічків» відряджають у тил противника, щоби сіяти хаос

Росія використовує конфлікт в Україні для перевірки нових методів ведення війни проти Заходу. Про це йдеться у внутрішній аналітичній доповіді британської армії, пише The Times.

Російські сили удосконалюються в тому, як застосовувати важке озброєння в поєднанні з витонченими електронними засобами ведення війни, які глушать радіосигнали та роблять марними безпілотники.

Те, як президент Путін розуміє пропаганду, теж було перетворено на зброю, що застосовується для впливу на волевиявлення населення без єдиного пострілу, вважає видання.

За словами автора, в доповіді вперше стверджується, що Велика Британія має краще підготуватися до ведення «війни майбутнього», під час якої зброєю стає все – від снарядів і БПЛА до записів у Twitter і Facebook.

«Досвід прозахідних українських сил, які останні два з половиною роки воюють з «недекларованими» частинами російської армії та проросійськими сепаратистами на сході України, використаний, щоби переконливо розтлумачити складний і багатошаровий устрій нової ери російських методів ведення війни», – пише видання.

Ключову роль відіграє створення атмосфери невизначеності. «Зелених чоловічків» відряджають у тил противника для вчинення саботажу, нападів на інфраструктуру, залякування поліції і скоєння політичних вбивств і викрадень людей, щоби сіяти хаос», – цитує газета доповідь.

«Низькоінтенсивний конфлікт може швидко перерости у високоінтенсивну війну», – наголошено у доповіді «Ідеї щодо «розумнішого відпрацювання дій» проти гібридного супротивника».

Газета також підкреслює: «Росія спрямовує колосальну енергію на контролювання інформації в східній Україні, щоби без особливих перешкод маніпулювати громадською думкою. Повідомлення, які не відповідають російській внутрішній версії подій, видаляються. Висвітлення бойових серед російських сил контролювалося, видалялося із соцмереж і часто заперечувалося».

Газета зауважує: «психологічна війна» та інші «операції впливу» – невід’ємний елемент будь-яких дій збройних сил.

Також, згідно з британською доповіддю, Росія має більш якісну артилерію та інші бронебійні озброєння.

«Недофінансування британських протитанкових озброєнь теж створило би проблему на війні з Росією», – пише автор. Доповідь свідчить, що динамічний захист російської бронетехніки може пробити тільки протитанкова граната британської ПЗРК Javelin.

Джерело в оборонному відомстві, прочитавши документ, зазначає, що на планету чекає «зміна парадиґм», така ж радикальна, як заміна кавалерії на танки. Газета перераховує: «застосування дезінформації для зриву демократичних дебатів; кібератаки; економічна політика з метою тиску; розгортання недекларованних військ, яке стає поштовхом до більш стандартного військового втручання, як сталося в Криму».

«У цих росіян менталітет воєнного часу, а у наших політиків – менталітет мирного часу, – заявило джерело. – Останні 70 років ми провели у «відпустці», відпочиваючи від історії, і тепер нам доведеться дуже спішно навчатися».

Читайте: Британські військові попереджають про переваги російської армії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ