Путін
Путін готує ґрунт для відновлення мирного процесу заради ослаблення санкцій

Поки в Україні зростає напруженість, а російські війська маневрують, готові до атаки, ми повинні запитати себе, чи не прагне Владімір Путін до олімпійського хет-трику. Про це пише журналіст The Times.

«2008-го, під час Олімпіади в Пекіні, російські війська перейшли кордон з Грузією і в короткій війні захопили більшу частину країни на користь своїх ставлеників. Потім, під час зимової Олімпіади в Сочі 2014 року, він виголосив свою знамениту брехню про те, що жодних російських військ не розміщали на українському півострові Крим, а коли він його анексував, то нагородив їх. Сьогодні, як здається, Путін знову використовує Ігри як прикриття», – вважає оглядач.

Ситуація важка. «Росія передислоковувала війська і бойову техніку всередині окупованого Криму та на східних кордонах України. Путін звинуватив Україну в тому, що вона відповідальна за спробу вторгнення до Криму, яка, мовляв, спричинила смерть двох росіян, і попередив, що «не залишить без уваги» ці події. Україна заперечує будь-яку свою причетність та заявляє, що Путін готує ґрунт для нового нападу. Це цілком ймовірно, але якою буде мета?», – міркує автор.

Журналіст вказує, що Україна не зацікавлена в новій кримській війні: «Її уряд хоче, щоби ситуація залишалася стабільною, а кордон на сході було заморожено. Але у Путіна в наступному місяці місцеві вибори і вибори в Думу, так що не завадить побити українців і підігріти націоналістичний запал», – йдеться в публікації.

«Головна опора російської економіки – це нафта, і ціни на неї зараз вдвічі нижчі, ніж до української авантюри Путіна. Крім того, є санкції, накладені через Україну, які завдали шкоди економіці. Їх скасування або ослаблення цілком може бути реальною метою того ж таки брязкання зброєю, яке ми тепер спостерігаємо», – вважає автор та нагадує, що в 2014 році Німеччина намагалася виступити посередником в мирному Мінському процесі: в разі виконання його умов, санкції з Росії були б зняті.

«Путін готує ґрунт для того, щоби звинуватити українців у гальмуванні процесу, здобути маленьку перемогу, щоби допомогти своїй передвиборчій кампанії, встановити свою ціну для відновлення мирного процесу: ослаблення санкцій. Він хоче зіграти в «розділяй і володарюй», скористатися західними розбіжностями, зокрема, «Брекзітом», і сподівається, що з боку країн, що постраждали від санкцій, пролунають голоси на користь їхнього скасування. Ми не повинні потрапляти на цю хитрість. Хулігани завжди напирають, щоби перевірити, чи далеко вони можуть зайти, і часто зупиняються, якщо натрапляють на опір», – підкреслює журналіст. На закінчення статті він закликає «не піддаватися на маніпуляції підступного містера Путіна».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ