борг МВФ
Експерти радять Україні бути більш агресивною у переговорах з кредиторами

«Ніхто не знає, чим обернеться нескінченний конфлікт між Афінами та європейськими лідерами, які контролюють їхні витрати. Але в Києві, іншій європейській столиці, затиснутій у лещатах боргових переговорів, ясно одне: український уряд не хоче закінчити як Греція – багаторічними суперечками з кредиторами», – пише Ендрю І.Крамер в The New York Times.

«У світлі цього, за підтримки МВФ, українці наполегливо намагаються змусити іноземних інвесторів – зокрема, гігантський інвестиційний фонд Franklin Templeton – піти на значні збитки в первісній угоді про фінансову допомогу», – зазначає автор. На початку переговорів, які стартували у вівторок у Вашинґтоні, фонди на чолі з Franklin Templeton не пішли на угоду зі списання частини українського боргу, наполягаючи натомість на продовженні періоду оплати до 2019 року. «За даними аналізу кредиторів, економіка України оговтається досить швидко для того, щоби зробити виплати із золотовалютних запасів», – пише Крамер.

«Уряд вимагає негайного зменшення основної суми боргу на 40%. Якщо власники облігацій не поступляться, то, за словами українських офіційних осіб, початкова допомога, можливо, не матиме дії, й Україна може знову і знову опинятися за столом переговорів з кредиторами, повторюючи грецький шлях», – йдеться в статті. «Якщо у Греції можна чогось навчитися, то це необхідності бути дуже агресивним від початку щодо того, якого роду скорочення потрібні», – зазначає економіст Citigroup Іван Чакаров, що стежить за ситуацією в Україні.

«Чиновники в Києві також активно дають зрозуміти, що кредиторам слід звинувачувати тільки себе в тому, що вони проігнорували очевидні ознаки корупції в уряді колишнього президента Віктора Януковича», – йдеться в статті.

«МВФ – хай і не погоджуючись з аргументом, що злодіяння попереднього уряду дають привід ухилитися від сплати українського боргу, – припустив, що кредитори повинні змиритися із суттєвими збитками, обґрунтовуючи свою аргументацію необхідністю стримувати безконтрольне збільшення співвідношення «борг/ВВП» України», – пише видання.

Продемонструвавши свою підтримку українському уряду на переговорах, МВФ також заявив у четвер про те, що він досяг угоди з Києвом про політику, необхідну для погашення частини боргу на 1,7 млрд доларів, нагадує Крамер.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Греції 5 липня пройшов референдум щодо пропозицій міжнародних кредиторів. Більшість з тих, хто проголосував – 61,31% –  виступили проти  умов, які країні висунули міжнародні кредитори.

За два дні до референдуму державу було оголошено банкрутом. Повну неплатоспроможність Греції зафіксував 3 липня Європейський фонд фінансової стабільності.

Тим часом канцлер Німеччини Анґела Меркель і Президент Франції Франсуа Олланд вже висловилися за скликання позачергового саміту лідерів країн Єврозони на 7 липня. Таке рішення вони ухвалили під час телефонної розмови, після того як дізнались про перші підсумки референдуму в Греції.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ