Історик Олександр Мотиль проаналізував можливість повторення сирійського сценарію в Україні

Американський історик і політолог українського походження Олександр Мотиль проаналізував можливість повторення «сирійського сценарію» щодо України на тлі заяв Президента РФ Владіміра Путіна щодо «мирного» розв’язання конфлікту на Донбасі – передає Українська політика.

За словами історика, насправді подібні заяви не мають жодного сенсу, оскільки уже найближчим часом Росія може застосувати «сирійський сценарій» щодо України. Відповідну думку він висловив коментуючи нещодавні висловлювання кремлівських аналітиків щодо можливого повторення аналогічної ситуації в Україні.

«У демократичних країнах приватні аналітики в цілому говорять самі за себе. В авторитарних, тоталітарних і фашистських режимах високопоставлені аналітики часто говорять від імені лідера, хоча й неофіційно, тим самим надаючи йому можливість заперечувати», − підкреслив фахівець, пояснюючи, чому слід брати до уваги слова кремлівських аналітиків (зокрема, нещодавно Міхаіл Александров із Московського Інституту міжнародних відносин, екс-«міністр» так званої ДНР Алєксандр Кофман і російський політолог Міхаіл Хазін зробили гучні заяви щодо російського вторгнення в Україну – ред.).

Олександр Мотиль підкреслив, що ці висловлювання як мінімум свідчать про «бруталізацію російської політичної культури», а їх детальність теж свідчить і про те, що цього разу це не просто розмови.

На цьому тлі експерт нагадав про інформацію низки американських експертів: відповідно до їхніх підрахунків, Росія потребуватиме армію чисельністю від 667,123 до 865,769 осіб для повноцінного вторгнення до України.

«Чи може Росія розпочати таку війну, навіть будучи втягнутою у війну у Сирії?» − підсумував історик, зауваживши, що насправді така ймовірність є, але втрати з обох боків (і українців, і росіян) будуть величезними.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ