Мадлен Олбрайт вважає, що у Путіна на руках є погані карти, якими він добре грає
Мадлен Олбрайт вважає, що у Путіна на руках є погані карти, якими він добре грає

Екс-глава зовнішньополітичного відомства США Мадлен Олбрайт в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse розповіла про повернення Росії на світову політичну арену, розкол усередині ЄС і слабкість світової спільноти на тлі міграційної кризи.

Коментуючи реакцію Росії на позицію США, Франції та Великої Британії щодо Лівії, Олбрайт заявила:

«Мені набридло, що для Росії завжди намагаються знайти виправдання. Росія – це країна, яка провокує, щоби потім почуватися ображеною. РФ пройшла через кризу ідентифікації. Ніколи не забуду, як одного разу в 90-х одна людина сказала мені: «Ми були супердержавою, а тепер ми – Бангладеш з ракетами», – цитує Олбрайт.

Путін скористався цією ситуацією і заявив про свій намір повернути країні колишню велич, вважає екс-глава зовнішньополітичного відомства США.

«Путін розумний, але по-справжньому злий чоловік. Він, офіцер КДБ, хоче все тримати під контролем і вважає, що всі щось замишляють проти Росії. Це не так. У Путіна на руках є погані карти, якими він добре грає. Я вважаю, що його метою є підрив основ ЄС та його розкол. Він хоче витіснити НАТО зі сфер свого впливу», – зазначила екс-очільниця Держдепу США.

Страхи країн Балтії перед Путіним Олбрайт називає виправданими.

«Перш за все, це пов’язано з методами асиметричного ведення військових дій, які застосовують росіяни», – пояснила вона.

Політик також вважає, що не можна було дозволяти Путіну доводити до кінця анексію Криму.

Економічні успіхи Росії на початку 2000-х Олбрайт пов’язує лише з високою ціною на нафту.

Що стосується російської присутності в Сирії, то, за словами американського політика, «метою росіян було відвернути увагу від України і посилити свій вплив на Близькому Сході». Передусім, йшлося про демонстрацію влади

«Але я хотіла би наголосити: у США немає проблем з Росією, доки вона не окуповує інші держави», – додала вона.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ