Росіяни сприймають Путіна як людину, яка стала вищою за політичне життя, вважає Бірнбаум
Росіяни сприймають Путіна як людину, яка стала вищою за політичне життя, вважає Бірнбаум

Росіяни й надалі підтримують лідера країни Владіміра Путіна. Втім, це не свідчить про те, що прості люди задоволені своїм становищем, пише кореспондент The Washington Post Майкл Бірнбаум.

«Судячи з опитувань, переважна більшість росіян підтримують Путіна, але до політиків і чиновників люди ставляться набагато більш негативно. П’ять годин, протягом яких ми стукали в двері в багатоквартирному будинку в околицях Москви, де живуть люди з робітничого класу, підтвердили ці результати», – пише автор.

На думку Бірнбаума, Путін користується реальною підтримкою у росіян. «Але коли вони говорять, що підтримують Путіна, то мають на увазі не те, що могли б мати на увазі американці, які говорять, що підтримують Обаму».

«На сімнадцятому році правління Путіна багато росіян сприймають його як людину, яка стала вищою за політичне життя, а не як фігуру, яку можна обрати або провалити на виборах. І питати: «Чи схвалюєте ви Путіна?» – це все одно що питати: «Чи схвалюєте чи ви Росію?». Хто скаже ні?».

Учасники опитування говорили, що вірять в Путіна, але іншими способами висловлювали стурбованість тим, куди рухається країна. Зокрема, висловлювали думку, що більшість політиків в Росії не піклуються про «маленьку людину», наголощує автор.

«З’являється відчуття, що повернулися 90-ті», – сказала одна жінка. «Путін мені подобається, – продовжувала вона. – Дай йому, Боже, довге життя і здоров’я. Але я турбуюся, що буде потім». Також росіянка сказала, що їй не подобається, що у президента РФ немає очевидних наступників, пояснює Бірнбаум.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 34% жителів Російської Федерації вважають головною гордістю своєї країни чинного президента Путіна.

Читайте: Любов до гроба: 57% росіян хочуть бачити Путіна президентом до 2024 року

БЕЗ КОМЕНТАРІВ